Uniwersytet Gdański stworzył grę promującą język polski i historię Gdańska. Dla każdego

Gra powstała w Instytucie Filologii Polskiej UG. Oparta jest na wirtualnym spacerze po Gdańsku. Gracze mają za zadanie m.in. zebrać bursztyny na plaży w Brzeźnie (spokojnie - nie wszystkie), znaleźć trójząb Neptuna w Operze Bałtyckiej czy charakterystyczne miejsca i budynki w mieście. Jest i złoty bonus. Spróbujcie swoich sił.
05.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To screen z gry „Tropem nadbałtyckich tajemnic”
To screen z gry „Tropem nadbałtyckich tajemnic”

Gra, która uczy języka polskiego

Grę stworzono w ramach programu "Promocja języka polskiego" finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Interaktywna gra przeglądarkowa: „Tropem nadbałtyckich tajemnic” była tworzona przede wszystkim z myślą o uczestniczących w programie slawistycznym studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego. Dostępna jest jednak dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Gdańska.

- Projekt stał się okazją do zaproszenia do poznania wybranych gdańskich instytucji kultury, podzielenia się przekazem na temat ważnych kart z historii Gdańska oraz pokazania atrakcyjnych, ale niekiedy nieoczywistych miejsc na kulturowej mapie naszego miasta - podkreśla dr Beata Jędrzejczak z Instytutu Filologii Polskiej UG.

 Rewaloryzacja Twierdzy Wisłoujście. Powstał film o remoncie

Znaleźć trójząb Neptuna

By wypełnić misję odnalezienia ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna, gracze przemierzają ulice Gdańska, rozwiązują quizy, zbierają trofea, w tym gdańskie dukaty, i - oczywiście - uczą się języka polskiego.

Zespół koordynujący ten projekt tworzą: dr Beata Jędrzejczak (kierownik projektu), dr Anna Reglińska-Jemioł i dr Wacław Kulczykowski. Partnerem projektu jest Doç.Dr. Seyyal Kӧrpe Kemer z Uniwersytetu Stambulskiego w Turcji.

Gra jest dostępna bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń TUTAJ. 

2

TV

Wieczór dla tramwaju widmo