• Start
  • Wiadomości
  • Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź stronę: wsparciewgdansku.pl

Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę: wsparciewgdansku.pl

Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 
14.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DobraFOSA
Od lutego 2023 roku strona wsparciewgdansku.pl działa w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, która prowadzi kilka placówek na terenie Gdańska
fot. Mat. prasowe Fundacja FOSA

Zapamiętaj ten adres: wsparciewgdansku.pl  

Stronę internetową wsparciewgdansku.pl, która wystartowała w 2020 roku, powinien znać każdy mieszkaniec naszego miasta, żeby w razie kryzysu wiedzieć, gdzie szukać pomocy dla siebie, rodziny czy znajomych. W Gdańsku, podobnie jak w całej Polsce, na wizytę w poradni psychologicznej na NFZ czeka się nawet kilkanaście miesięcy - warto wiedzieć, że jest miejsce, w którym otrzymamy wsparcie i informacje o wszystkich dostępnych formach pomocy i punktach jej udzielania w Gdańsku. 

Dostępne miasto a Strategia Rozwoju Gdańska - od pieszych i rowerzystów, po cyfryzację i OZE

- Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA prowadząca kilka placówek na terenie Gdańska - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka Punktu Informacyjno Konsultacyjnego w Gdańsku, także prowadzonego przez FOSĘ.  - Od lutego tego roku strona wystartowała w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Jest bardziej przyjazna, dostosowana do potrzeb osób, które szukają tego rodzaju pomocy, nowocześniejsza, bogatsza i aktualna. 

Interaktywna mapa, telefon przez stronę dla zagubionych 

Modernizacja strony objęła też uaktualnienie bazy danych z ofertą wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Baza jest tworzona na podstawie danych zebranych od podmiotów i innych organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i regularnie aktualizowana przez pracownika PIK.

 

dobrywidokstrony

 

Nowością jest interaktywna mapa Gdańska, na której - po kliknięciu w wybraną dzielnicę - znajdziemy wszystkie działające lokalnie placówki, poradnie, fundacje, punkty Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie udzielające pomocy w obszarze zdrowia psychicznego. Dla osób, które “zgubią się” w ofercie strony w jej górnym menu umożliwiono prostszą możliwość kontaktu - można po prostu zadzwonić przez stronę wybierając z zakładki “Gubisz się w ofercie? Zadzwoń" obszar pomocy, którego szukamy - zdrowie psychiczne, uzależnienia, równe traktowanie. 

Pomoc finansowa dla uczących się osób z niepełnosprawnościami. Wnioski do końca marca

- Doszły też nowe treści, wcześniej nie było na przykład zakladki uzależnienia - dodaje Daria Stankiewicz. - W sierpniu ubiegłego roku FOSA zaczęła zajmować się wsparciem osób z tym problemem, od lutego pojawiła się też na stronie pełna ofertą placówek, projektów przez nie prowadzonych, aktualnych adresów dla osob z problemem uzależnienia. Co do bazy musimy stale być czujni, sprawdzać placówki, uzupełniać, bo wiele podmiotów działa w różnych obszarach, realizuje różne projekty i kończy je albo przestaje istnieć. Na szczęście wiele placówek kontaktuje się z nami z własnej inicjatywy z informacją, że na przykład zmieinił się im numer telefonu. Średnio ze strony korzysta ponad 53 tysiące osób rocznie.  

330600986_594782412180914_7600821154046847377_n


Ulica Chopina 42 w Gdańsku. Konsultacje, wsparcie, skierowanie do innej placówki 

Warto przypomnieć o Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym, który działa w Gdańsku od czerwca 2016 roku, a tę usługę dla gdańszczan realizuje także Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Placówkę stworzono w ramach „Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023”. W budynku przy ulicy Chopina 42 w Gdańsku dyżurują psychologowie i terapeuci. 

Rozwód, alimenty, opieka nad dzieckiem ... W sporze pomoże Ci mediator - bezpłatnie

- Oferujemy wsparcie krótkoterminowe od jednej do trzech konsultacji - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka PIK-u. - To rozpoznanie problemu, szybkie wsparcie, ale też skierowanie do placówek, które udzielą dalszej pomocy. Nie oferujemy interwencji kryzysowej, od tego jest Centrum Interwencji Kryzysowej, a właśnie konsultację. Trzeba się do nas umówić na wizytę, ale zwykle to dwa - trzy dni oczekiwania, najdłużej tydzień. Jeśli przyjdzie ktoś z ulicy bez wcześniejszego umawiania się, a akurat nie prowadzimy konsultacji, też przyjmiemy. Wszystko bez skierowań i opłat.

DobryPIK

TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna