Co będzie tematem Infoshare 2024?
Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłych latach, zostanie zorganizowane w halach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11.
Podczas Infoshare eksperci omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, skutecznej sprzedaży i trendach w marketingu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości światowego rynku technologicznego.
Kto jest na liście mówców podczas Infoshare 2024?
Do Gdańska przyjedzie m.in. Henrik Von Scheel, znany jako twórca 4. Rewolucji Przemysłowej oraz futurolog, którego strategie kształtują wyniki najszybciej rosnących firm z listy Fortune 500. Niemiecki naukowiec otrzymał Nagrodę Wiedzy, uważaną za nagrodę Nobla w dziedzinie osiągnięć intelektualnych, przyznanej przez szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, władcę Dubaju.
Podczas Infoshare wystąpi Jeff Gothelf, uznany ekspert w dziedzinie projektowania produktów. Jest autorem książki „Lean UX”, stanowiącej przewodnik dla liderów biznesu i technologii w adaptacji do szybko zmieniającego się krajobrazu cyfrowego.
O wyzwaniach wyzwaniach AI opowiedzą natomiast Steve Nouri - jeden z 10 światowych autorytetów w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz David Barnes - członek Oksfordu w Instytucie Etyki w dziedzinie, jeden z „15 najlepszych etyków AI” według magazynu Forbes.
Wśród mówców będzie także David Wood, utytułowany autor i współautor wielu książek o przyszłości np. “RAFT 2035”, “The Singularity Principles”, “Smartphones and Beyond” oraz “Transcending Politics”. Był też jednym z pionierów branży smartfonów oraz współtwórcą w 1998 r. systemu operacyjnego Symbian.
Wśród polskich prelegentów nie zabraknie Natalii Hatalskiej, ekspertki w dziedzinie strategii biznesowych. Jest autorką bloga hatalska.com i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 r. założyła instytut badań nad przyszłością – infuture.institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.
Jak Unia Europejska zmieniła Gdańsk przez 20 lat? Przypominamy 20 topowych inwestycji
Na konferencji pojawi się także Zuzanna Skalska, doradzająca firmom, instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym na całym świecie. Urodziła się w Warszawie, a od 1992 r. mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Zajęła 6. miejsce w rankingu 50. najbardziej wpływowych kobiet na miasto i region Eindhoven. Znalazła się też w grupie Expat Top 10 - gronie osób, które przyczyniły się do rozwoju tego holenderskiego miasta w zakresie technologii, wiedzy, ekonomii oraz designu.
Gościem Infoshare będzie także dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska z Uniwersytetu Warszawskiego, zajmująca się na co dzień tematyką sztucznej inteligencji i etyki technologii.
Na konferencji w Gdańsku nie zabraknie czołowych nazwisk ze świata marketingu oraz technologii. Wśród prelegentów zobaczymy Pawła Tkaczyka, Łukasza Kosuniaka, Artura Jabłońskiego, a także ekspertów z Github, Spotify, Netflix, Google, Microsoft czy Nvidia, którzy opowiedzą o trendach w branży i podzielą się case studies z wdrożeń technologicznych w swoich firmach.
Nastoletnie dziewczyny inżynierkami? Tak, wystarczy dać im szansę
Infoshare to także miejsce spotkań dla międzynarodowych korporacji i banków, które stale szukają dostępu do najnowszych technologicznych rozwiązań, dostarczanych przez startupy. W 2023 r. odbyło się blisko dwa tysiące takich spotkań. Obecni byli przedstawiciele blisko 100 instytucji i firm, takich jak Mercedes, Bosch, Nordea, Microsoft, Airbus, Revolut, PKO BP i wiele innych.
Konkurs dla kreatywnych oraz innowacyjnych startupów
Na głównej scenie konferencji odbędzie się także finał 11. edycji konkursu Startup Contest, dedykowanego młodym startupom.
Tegoroczna edycja, wzorem ubiegłego roku, skierowana jest do firm realizujących jeden z 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jury będzie oceniać pomysły startupów przede wszystkim ze względu na ich innowacyjność, ale również przez pryzmat ich pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko.
Nagroda pieniężna - 30 tysięcy euro w gotówce - jest ufundowana przez prezydenta Miasta Gdańska. Zdobywca I miejsca otrzyma 20 tys. euro, II miejsca - 7 tys. euro, III miejsca - 3 tys. euro.
Ponadto, najlepszy polski startup wygra Dziką Kartę, czyli dostęp do programu mentorskiego InCredibles Sebastiana Kulczyka.
Do tegorocznej edycji Startup Contest zgłosiło się blisko 300 startupów z całego świata rozwijających projekty Tech4Good. Większość z nich dostarcza rozwiązania w obszarze zdrowia i wellbeingu, branży żywieniowej, odnawialnych źródeł energii i edukacji.
Infoshare: największa w Europie środkowo-wschodniej impreza nowych technologii startuje dzisiaj
Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało do półfinału 20, z czego aż 8 to projekty z Polski. Pozostałe pochodzą m.in. z Austrii, Czech, Danii, Wielkiej Brytanii i USA.
W ubiegłym roku Startup Contest wygrała polska firma Genotic. Zespół z Warszawy za pomocą sztucznej inteligencji projektuje, testuje i produkuje przeciwciała. Drugie miejsce zajął startup z Wielkiej Brytanii upLYFT, a trzecie estoński Beholder.
Jak wziąć udział w Infoshare?
Wejściówki na konferencję są dostępne na stronie internetowej organizatora Infoshare. Ceny wynoszą od 99 do 999 zł.
780 mln złotych dla metropolii. Jakie inwestycje powstaną z unijnych funduszy?
Wstęp na Infoshare 2024 dla studentów jest bezpłatny - darmowe wejście obejmuje dwie sceny Inspire i Growth, a także dostęp do Partner Expo i Startup Village. Wydarzenie zakończy się w czwartek, 23 maja.
W ubiegłorocznej edycji Infoshare uczestniczyło ok. 7 tysięcy osób.