Na obchody 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce gospodarze Strefy Społecznej zapraszają od 1 do 4 czerwca w godz. 10.00-18.00.
Organizacje społeczne, pozarządowe, nieformalne są największym wymiarem obywatelskości. Odegrały ważną rolę w zmianie systemu, ale także po 1989 roku mogły wreszcie swobodnie i otwarcie brać udział w życiu społecznym i działać. Dlatego nie może nas na tym święcie zabraknąć - mówi Agnieszka Buczyńska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
Każda z trzynastu hal namiotowych w Strefie Społecznej to wybrany obszar tematyczny z życia społeczeństwa obywatelskiego (m.in. integracja, wsparcie społeczne, zrównoważony rozwój, ruchy miejskie, prawa człowieka). Jedna z nich stanie się na ten świąteczny czas halą debat. To tutaj zagoszczą największe 4-czerwcowe panele dyskusyjne, a posłuchać będzie można m.in. Leszka Balcerowicza, ks. Adama Bonieckiego, Agnieszkę Holland, Szymona Hołownię, Tomasza Sekielskiego, Lecha Wałęsę, Karolinę Wigurę czy Kubę Wojewódzkiego.
W pobliżu Strefy Społecznej swoją przystań będzie miało kino plenerowe (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6). Zobaczyć będzie można tu m.in. „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy i „Zimną wojnę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego
za KFP
Czytaj także:
Program Święta Wolności i Solidarności (1-11 czerwca)
Debaty, warsztaty, kino, biblioteka, animacje i odpoczynek. Strefa społeczna dla każdego!
Pamiątki po prezydencie Gdańska na wystawie w Ratuszu Głównego Miasta