• Start
  • Wiadomości
  • Studniówka w Topolówce. Tak się bawili uczniowie klas maturalnych III LO. FOTOREPORTAŻ

Studniówka w Topolówce. Tak się bawili uczniowie klas maturalnych III LO. FOTOREPORTAŻ

Tegoroczny bal studniówkowy III LO w Gdańsku, tzw. Topolówki, odbył się w sobotę, 2 lutego, w Starym Maneżu. Na niezapomnianej imprezie bawiło się ponad 300 osób. Wśród uczestników balu była pełniąca obowiązki prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
03.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bal studniówkowy III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku w klubie Stary Maneż
Bal studniówkowy III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku w klubie Stary Maneż. Nz. pierwsza para poloneza z Aleksandrą Dulkiewicz
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Bal studniówkowy to chyba najważniejsza impreza w życiu każdego licealisty, dlatego władze jednego z najlepszych liceów w Trójmieście, III LO w Gdańsku im. Bohaterów Westerplatte, zadbały, by w sobotę, 2 lutego, było hucznie. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyła się w klubie Stary Maneż, w którym odbywają się duże koncerty.

Na studniówce Topolówki - używana na co dzień potoczna nazwa szkoły wzięła się od nazwy ulicy Topolowej we Wrzeszczu - bawiło się ponad 300 osób. Wśród nich byli tegoroczni maturzyści, nauczyciele, rodzice i pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która zatańczyła w pierwszej parze poloneza, inaugurując imprezę.

Wzruszający moment podczas balu - uczniowie i nauczyciele wspominali śp. prezydenta Pawła Adamowicza
Wzruszający moment podczas balu - uczniowie i nauczyciele wspominali śp. prezydenta Pawła Adamowicza
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

III Liceum Ogólnokształcące to jedna z najstarszych szkół średnich w Gdańsku. Jego historia sięga początków XX wieku - zostało założone w 1909 roku jako pruskie Królewskie Gimnazjum Realne. Do teraz na frontonie szkoły można przeczytać wyryty w kamieniu napis: Königs Real Gymnasium. W pierwszym roku działalności do placówki uczęszczało 137 uczniów, wyłącznie mężczyzn, w większości wyznania ewangelickiego. Liczba uczniów stopniowo wzrastała, aż w 1913 roku doszła do 300.
Gmach szkoły przetrwał II wojnę światową dzięki temu, że urządzono w nim radziecki szpital polowy.
Budynek zachował swoje przeznaczenie edukacyjne również po wojnie, w polskim Gdańsku. Już 1 listopada 1945 roku rozpoczął się rok szkolny, a pierwszym dyrektorem III Państwowego Gimnazjum i Liceum w Gdańsku został Ignacy Zys. Dziś Topolówka należy do grona najbardziej zasłużonych liceów w naszym mieście: wyszły z niej tysiące absolwentów - w tym wiele osób, które ze względu na pozycję w świecie nauki, biznesu, administracji czy polityki mają istotny wpływ na jakość życia społecznego. 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

TV

Mikołaj przypłynął do Gdańska i rozświetlił choinkę na Długim Targu