• Start
  • Wiadomości
  • Strzyża. Więcej oświetlenia, nasadzeń i ławek w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

Strzyża. Więcej oświetlenia, nasadzeń i ławek w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

W tej dzielnicy mieszkańcy wybierali spośród czterech projektów. Wszystkie zgłosiła... jedna osoba – Andrzej Witkiewicz, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Strzyża. Wiadomo więc było, że jego wniosek zwycięży, niewiadomą było jedynie który. Na co postawili tym razem mieszkańcy tej niewielkiej dzielnicy Gdańska?
15.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Strzyża będzie bardziej... przyjazna - dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2018

Zwycięskim projektem okazał się ten pod hasłem: "Przyjazna Strzyża". Zakłada on uporządkowanie zaniedbanego skweru przy skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego, Reymonta i Hubala, utwardzenie płytami ażurowymi miejsc do parkowania przy ul. Chopina (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Glinki i Chrzanowskiego), ustawienie 24 zestawów: ławka uliczna plus kosz lastrykowy, montaż przy alejce na placu Piłsudskiego tablicy informacyjnej Rady Dzielnicy Strzyża wraz z kolorowym LED-owym wyświetlaczem ogłoszeń, remont 100 m chodników, montaż dodatkowego oświetlenia przejścia dla pieszych przez ul. Chrzanowskiego przy azylu na wysokości skrzyżowania z ul. Sychty oraz nasadzenie krzewów uniemożliwiających parkowanie na trawnikach.

- Zgłosiłem cztery projekty po to, by mieszkańcy wybrali, a nie ja – śmieje się przewodniczący Witkiewicz. - Wszystkie pomysły zrodziły się i zostały ustalone na podstawie rozmów z radnymi dzielnicy i mieszkańcami.

Przewodniczący przyznaje, że zdziwiła go mała liczba głosów na projekt dotyczący budowy skateparku w tej dzielnicy. - Młodzież od wielu lat wierciła mi dziurę w brzuchu odnośnie takiego miejsca dla nich, a dostał on najmniej głosów z wszystkich zaproponowanych projektów. Owszem, nie był on zbyt duży, bo zakładał budowę raptem trzech urządzeń. Tylko tyle udałoby się zrealizować w kwocie, jaką miała do dyspozycji Strzyża. Brałem nawet pod uwagę to, że ewentualnie dołożymy w przyszłym roku środki z budżetu Rady Dzielnicy i dokupimy tam jeszcze jakieś urządzenia, ale mieszkańcy, w głosowaniu BO, nie wybrali tego projektu.

Koszt realizacji zwycięskiego pomysłu oszacowano na 196 tys. złotych. Oddano na niego 606 głosów.

W tych miejscach realizowany będzie zwycięski projekt BO 2018

TV

Dolne Miasto rozświetla już dzielnicowa choinka