W tym tygodniu wyłączony z ruchu został odcinek ulicy Elżbietańskiej na wysokości od ul. Bielańskiej do parkingu przy kompleksie "Krewetka". Wykonawca zakończył bowiem układanie nawierzchni na pierwszym odcinku i rozpoczął prace na drugim fragmencie ul. Elżbietańskiej. Obecnie trwa rozbiórka starej nawierzchni i krawężników.
W ostatnich tygodniach, na odcinku od mostku nad Kanałem Raduni do skrzyżowania z ul. Bielańską, przed położeniem nowej nawierzchni, ułożono m.in. warstwy konstrukcyjne (podbudowa z kruszywa łamanego i stabilizowanego mechanicznie) nawierzchni jezdni i zatoki postojowej. Ustawiono także krawężniki kamienne i ułożono kostkę kamienną na jezdni. Przebudowano również wpusty deszczowe, ułożono kabel oświetleniowy i zamontowano fundamenty słupów oświetleniowych.
W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni na całej długości ul. Elżbietańskiej. Poza tym przebudowane zostaną chodniki i zatoka postojowa. Pojawi się tu nowe, stylizowane oświetlenie uliczne. Wykonawca wyreguluje również istniejącą iluminację świetlną w chodniku.
Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim Pomorskim Konserwatorem Zabytków.
Prace na ul. Elżbietańskiej są prowadzone w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta” (zaznaczyć jednak należy, że sama ulica znajduje się w granicach Starego Miasta). W ubiegłych latach ten miejski program objął m.in. modernizację ul. Św. Ducha, ul. Tartacznej i skweru Świętopełka.
Jest to niewielka, kilkuset metrowa uliczka, łącząca (dla ruchu pieszego i rowerowego) ul. Podwale Grodzkie z ul. Garncarską i dalej Targiem Drzewnym.
Przy tej ulicy znajdują się dwa kościoły katolickie: Kościół Św. Józefa i Kościół św. Elżbiety (wejście do drugiej świątyni znajduje się od strony ul. Podwale Grodzkie) i zakony męskie: pallotynów i oblatów. W sąsiedztwie mieszczą się też obiekty Uniwersytetu Gdańskiego. Na granicy ul. Elżbietańskiej i Garncarskiej znajduje się urokliwy mostek nad kanałem Raduni i charakterystyczny budynek - Dom Opatów Pelplińskich - opleciony bluszczem.