• Start
  • Wiadomości
  • Śródmieście. Dwie oferty na wymianę chodnika w Parku Siennickim

Śródmieście. Dwie oferty na wymianę chodnika w Parku Siennickim

Z tego miejskiego parku korzystają głównie okoliczni mieszkańcy. Teren ten wymaga jednak “odświeżenia” i pewnych prac modernizacyjnych - na początek nowych nawierzchni alejek spacerowych. Mieszkańcy zgłosili więc projekt do Budżetu Obywatelskiego, który zdobył duże poparcie. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na jego wykonanie, a oferty otwarto w tym tygodniu.
07.07.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
fragment parku, widać aleje zielonych ogromnych starych drzew, daleko w tle fragment ceglanej kamienicy
W Parku Siennickim wymienić trzeba nawierzchnie alejek spacerowych
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Blisko pół miliona złotych za nową nawierzchnię alejek

DRMG ogłosiła przetarg na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj". Do wymiany jest około 200 metrów nawierzchni ciągu pieszego, z którego korzystają na co dzień mieszkańcy. Nowy chodnik powinien pojawić się jeszcze w tym roku. 

Oferty w przetargu zgłosiły dwie firmy:

  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Niweleta” Adam Linko z Bąkowa zaoferowało cenę 461 250 złotych.
  • FB-JELCZ Sp. z o. o. z Chwaszczyna zaproponowało kwotę 592 052,51 złotych.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeznaczyła na realizację tych robót kwotę 467 436 złotych, a więc jedna z ofert mieści się w założonym budżecie. Obecnie trwa analiza złożonych propozycji. 

Brzeźno. Nowa nawierzchnia na dawnej gruntowej drodze

Projekt zgłoszony przez mieszkańców

Projekt Budżetu Obywatelskiego, zgłoszony w edycji 2023, zakłada budowę nowych ścieżek spacerowych wraz z tzw. małą architekturą na terenie Parku Siennickiego. W wielu miejscach zauważyć można bowiem wyraźne pęknięcia i nierówności na asfaltowej nawierzchni ścieżek, co przekłada się na komfort korzystania z tego miejsca. Całkowita długość odnowionych ścieżek wyniesie około 200 metrów - na tyle wystarczy środków z BO. W ramach inwestycji zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać inwentaryzację terenu przed rozpoczęciem prac budowlanych, a także zabezpieczyć rosnące w tym parku drzewa. Realizacja samej inwestycji powinna potrwać 20 tygodni od daty podpisania umowy.

Przyjdź na spotkanie w sprawie budowy buspasów na ul. Spacerowej

Gdzie znajduje się Park Siennicki?

Znajdziecie go pomiędzy ulicami: Siennicką, Elbląską, Podwalną i Wygon, niedaleko rynku przy ul. Elbląskiej i stadionu żużlowego. Powstał  w 1930 roku. Założony wówczas teren zielony o powierzchni 1,6 ha zaplanowano jako park osiedlowy. 

Do dzisiaj Park Siennicki zachował układ przestrzenny z okresu międzywojennego oraz cenny drzewostan. Świetnie zachowały się aleje z kasztanowców oraz topole we wschodniej części parku. W ostatnich latach powstały wygrodzone, kameralne place zabaw dla dzieci, zamontowano stół do tenisa stołowego. Przy asfaltowych alejkach spacerowych znajdują się ławki i kosze na śmieci, natomiast w centralnej części Parku Siennickiego powstała specjalna rabata w ramach programu „Gdańskie Motylówki”.

TV

100-lecie ulicy Krętej