Jakie meble do Kunsztu Wodnego?
Około 30 sof o różnych wymiarach, fotele, ponad 100 stołów - różnej długości i średnicy, blisko 300 krzeseł, w tym konferencyjnych, składana scena na kółkach, do tego biurka do pomieszczeń administracyjnych, oraz wyposażenie takie jak lampy, kosze na śmieci, zegary, regały, ale też ozdobne donice, i wiele innych. Zwycięzca przetargu musi też dostarczyć i zamontować osprzęt sanitarny, urządzenia AGD i urządzenia RTV.
Umeblować trzeba w sumie trzy kondygnacje budynku, którego kubatura wynosi blisko 23 tys. metrów szesc., a powierzchnia użytkowa ponad 3 tys. metrów kw.
Przetarg na "dostawę ruchomych elementów wyposażenia w związku z kompleksową aranżacją wnętrz budynku Kunsztu Wodnego w Gdańsku" wygrała firma Robert Śliwiński Zakład Usług Tartaczno-Stolarskich, a pochłonie to dokładnie 1 063 640 złotych. Meble powinny zostać dostarczone najpóźniej w czerwcu br.
Kunszt Wodny - nowa siedziba Instytutu Kultury Miejskiej - oficjalnie przekazany Miastu
Roboty wykończeniowe w Kunszcie Wodnym
W najbliższych dniach zostanie podpisana z kolei umowa na "wykonanie robót budowlanych wykończeniowych oraz dostawę i montaż stałych elementów wyposażenia w związku z kompleksową aranżacją wnętrz budynku Kunsztu Wodnego w Gdańsku". Przetarg na te prace wygrała firma Office Creative Group Mariusz Antoniewicz. Kosztować będą nieco ponad 3 mln złotych, a zakończą się także w czerwcu br.
W ramach tego zamówienia wykonane zostaną roboty wykończeniowe, budowlano-montażowe i instalacyjne, w tym elektryczne. Zwycięzca tego przetargu wykona również tzw. stałe elementy stolarskie oraz takie o charakterze mobilnym, m.in. lady, regały, szafki i stoły.
Wykonać trzeba będzie też tzw. ścieżkę tyflograficzną, czyli oznakowanie stopni schodów, drzwi wewnętrznych, pasy ostrzegawcze, oraz identyfikację wizualną obiektu.
Byliśmy w Kunszcie Wodnym, nowej siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej
Gdzie znajduje się Kunszt Wodny?
Kunszt Wodny znajduje się w centrum Gdańska, nieopodal Bramy Wyżynnej, przy placu Forum Gdańsk. Powstał w ramach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego, a zbudowała go spółka Forum Gdańsk. W obiekcie będzie miał swoją siedzibę Instytut Kultury Miejskiej.
Zaplanowano tu nowoczesną, otwartą przestrzeń z wygodnymi kanapami oraz mobilnymi elementami dekoracyjnymi. Przestrzeń została zaaranżowana zgodnie z ideami nowoczesnej instytucji kultury o otwartym charakterze. Zawiera w sobie zarówno przestrzeń open space na parterze, jak i pomieszczenia z przeznaczeniem na biura, kawiarnię oraz sale konferencyjne.
Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dawna stacja pomp
Przypomnijmy, budowla znajduje się w miejscu, gdzie dawniej istniał Kunszt Wodny, czyli stacja pomp, która funkcjonowała od XVI wieku do lat 50. XIX wieku, pełniąc ważną funkcję w życiu miasta. Odpowiadała za właściwe ciśnienie wody wtłaczanej do miejskich wodociągów. W XVII wieku stacja została gruntownie zmodernizowana przez Adama Wiebego, inżyniera królewskiego, który nadzorował wiele miejskich inwestycji.