Jaka jest idea Sklepu Bez Paragonu?
W ramach akcji Sklep Bez Paragonu 112 osób zakwalifikowanych do projektu przez MOPR w Gdańsku mogło nabyć nowe ubrania z szerokiej gamy produktów marek należących do firmy LPP, której centrala mieści się przy ul. Łąkowej 39/44.
Pomoc psychologiczna w szkołach. Gdańsk wśród najlepszych na mapie kraju
Zakupy odbywały się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, która przypominała sklep, wyposażony w regały i przebieralnie. Kupujący rozliczał się w kasie korzystając z indywidualnego vouchera z kodem QR przekazanego przez Fundację LPP. Wybrane produkty pakowane były w torbę z materiału z recyklingu.
Każda osoba mogła wybrać niemal 30 sztuk odzieży i akcesoriów, w tym okrycia wierzchnie, spodnie, koszule, bluzy i sukienki. Dzięki temu, można było uzupełnić swoją garderobę o samodzielnie wybrane stylizacje, co podkreślało indywidualny charakter pomocy udzielonej w ramach projektu.
W sumie, Fundacja LPP przekazała ponad 1,4 tys. artykułów.
Brakuje krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku czeka na dawców
Patrycja Zbytniewska, prezeska Fundacji LPP, ma świadomość, że istnieje szerokie grono osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup nowych ubrań w sklepach odzieżowych w galeriach handlowych.
- Tymczasem, moda powinna być dostępna dla każdego, dlatego chcieliśmy, by akcja charytatywna Sklep Bez Paragonu była czymś więcej niż tylko przekazaniem odzieży. Zależało nam na stworzeniu atmosfery, która pozwoli poczuć się jak na zakupach w prawdziwym sklepie, gdzie każdy może wybrać to, co najlepiej odpowiada jego potrzebom i gustom oraz w czym czuje się najlepiej, bez obawy o koszty. Naszym celem było nie tylko dostarczenie potrzebującym nowej odzieży, ale również stworzenie przestrzeni, w której poczują się uszanowani, docenieni i potraktowani indywidualnie - mówi Patrycja Zbytniewska.
Wsparcie dla akcji ze strony MOPR
Podkreśla, że kluczowa w tym projekcie była współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, aby jak najlepiej dobrać osoby z grupy docelowej i dopasować pomoc do ich rzeczywistych potrzeb.
Nagroda "Malwy" dla opiekunów. Służą z pasją osobom starszym i z niepełnosprawnościami