• Start
  • Wiadomości
  • Siedlce pożegnały lato z przytupem. Koncerty, pchli targ i dmuchańce dla każdego

Siedlce pożegnały lato z przytupem: występy na scenie, pchli targ i dmuchańce dla każdego

Dyrekcja szkoły, wraz z prezydent Gdańska i radnymi dzielnicy, zasadziła “Drzewo współpracy”. Na scenie uczennice i uczniowie śpiewali, tańczyli i prezentowali inne talenty. Ogromna kolejka ustawiła się do trampolin, na których można było bardzo wysoko poskakać. W piątkowe popołudnie, 20 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 58, odbył się II Dzielnicowy Festyn Siedlecki “Pożegnanie Lata”.
20.09.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na scenie stoi kilkanaście dziewczynek, mają białe bluzki, krótkie spódniczki w różnych kolorach i kolorowe wianki na głowach
Dzielnica Siedlce pożegnała lato na wesoło
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Festynowe atrakcje dla każdego

Kolorowo i wesoło było w piątek przy ul. Skarpowej. Na terenie SP 58, jej dyrekcja we współpracy z radą dzielnicy Siedlce, zorganizowała festyn dla mieszkańców. Atrakcji był ogrom. Na szkolnym boisku ustawiono kilka ogromnych dmuchańców, z których można było zjeżdżać, wspinać się i skakać. Długa kolejka chętnych ustawiła się do trampolin, na których można było poszaleć po uprzednim zabezpieczeniu w specjalne liny. W ich sąsiedztwie zbudowano scenę, na której uzdolnieni uczniowie i uczennice występowali dla swoich rówieśników i zaproszonych gości. 

Osobno zorganizowano przestrzeń, w której pojawiło się kilkanaście stanowisk gastronomicznych, gdzie dominowały domowe wypieki i napoje. Najczęściej można je było nabyć za kilka złotych. Był też pchli targ, na którym można było zaopatrzyć się w różne gry, książki, pluszaki, a nawet ubrania w bardzo okazyjnych cenach - wszystko to pochodziło od rodziców uczniów, a dochód z ich sprzedaży przekazany został na rzecz szkoły. 

Było też stanowisko Budżetu Obywatelskiego, przy którym dyżurowali wolontariusze i pomagali, w razie potrzeby, w głosowaniu na projekty BO 2025. 

Budżet Obywatelski 2025. Do wydania ponad 21 mln złotych

na zdjęciu kilkanaście osób stoi w półokręgu, otaczają sadzonkę drzewka iglastego, jedna z kobiet sypie łopatą ziemię pod to drzewko
W trakcie festynu zasadzono "Drzewo współpracy"
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

“Drzewo współpracy” zasadzone

Na piątkowy festyn zaproszono władze miasta. Obecna była prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcy: Emilia Lodzińska i Piotr Grzelak, a także miejscy radni: Piotr Gierszewski, Piotr Dzik, Beata Jankowiak, Anna Golędzinowska i Łukasz Świacki i radni dzielnicy Siedlce poprzedniej kadencji, na czele z Wojciechem Widzickim, przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Siedlce. 

- Dzielnica Siedlce jest mi bardzo bliska, nie tylko dlatego, że pracuję nieopodal. Tutaj są moje korzenie. Niedaleko stąd, na ul. Powstańców Warszawskich, i to w domu, nie w szpitalu, urodził się mój tata - przyznała prezydent Dulkiewicz. - Cieszę się, że już po raz drugi wspólnie organizujecie festyn: szkoła wraz z radą dzielnicy, jako różne aktywne środowiska, także stowarzyszenia. Działacie wspólnie. Życzę wam dobrej zabawy! - dodała prezydent.

Przy okazji prezydent Aleksandra Dulkiewicz zachęcała do pomocy powodzianom.

Gdańsk żegna lato. Organizatorzy festynów dzielnicowych zapraszają

Tuż po oficjalnym otwarciu festynu wszystkich gości zaproszono na symboliczne, acz uroczyste, zasadzenie “Drzewa współpracy” na terenie szkoły.

- Drzewko jest pomysłem wspólnym - naszej szkoły i rady dzielnicy Siedlce. Ma ono symbolizować naszą współpracę, która trwa od dłuższego czasu, i która, mamy nadzieję, będzie trwać nadal - podkreślała Joanna Tarnawska, p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 58.

Pożegnanie emerytowanej dyrektor szkoły

Wrześniowy festyn był też okazją do oficjalnego pożegnania byłej już dyrektor SP 58, Małgorzaty Perzyny, która przeszła w ostatnich tygodniach na emeryturę. Było dużo podziękowań za współpracę i ciepłych słów, ze strony dyrektor Perzyny, do przedstawicieli różnych instytucji miejskich oraz organizacji pozarządowych. Do tego kwiaty, pamiątkowe zdjęcia i wpisy do księgi pamiątkowej.

Sam festyn trwał trzy godziny. 

TV

Bohater Borys ma już dziewięć lat, czyli wszystko wokół chorób rzadkich