– W związku z wejściem w życie Polskiego Ładu finanse Gdańska zostały zmniejszone o 270 mln złotych. Szalejąca inflacja i wszechobecna drożyzna również nie pomagają. Dlatego w tym roku szczególnie zachęcam do rozliczania podatków w naszym mieście. Bo to od stanu miejskich finansów zależy czy będziemy w stanie dalej rewitalizować nasze dzielnice, budować kolejne miejskie mieszkania, inwestować w ekologiczny transport, czy utrzymać pomoc dla najbardziej potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan. Każdy z mieszkańców Gdańska połowę podatku PIT może zostawić w mieście, w którym realnie mieszka, pracuje, posyła dzieci do szkoły. A dodatkowo po rozliczeniu PIT można wziąć udział w naszej loterii i przy odrobinie szczęścia wygrać jedną z wielu atrakcyjnych nagród, wśród nich jest elektryczny samochód – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
W ubiegłorocznej edycji loterii wzięło udział 16 308 osób.
Kto może wziąć udział w loterii?
Loteria to zabawa dla wszystkich, którzy wybrali Gdańsk jako miejsce do życia i właśnie tutaj rozliczają swoje zeznanie podatkowe. Nie trzeba być tu zameldowanym. Należy jedynie rozliczyć PIT, wpisując w deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania i odpowiedni Urząd Skarbowy w Gdańsku.
Zgłoszenia do loterii potrwają do 4 maja 2022. Po rejestracji na stronie www.gdansk.pl/pit zyskuje się szansę na wygranie atrakcyjnych nagród:
- 1 samochód - Peugeot E-280 Active o napędzie elektrycznym
- 10 smartfonów Motorola G100
- 15 rowerów trekkingowych Indiana model X-road 3.0 28 cali
Losowanie nagród odbędzie się 16 maja 2022.
Po zatwierdzeniu prawidłowo wypełnionego zgłoszenia system informatyczny wyświetli na ekranie unikatowy kod rejestracyjny oraz datę i godzinę rejestracji. Dodatkowo do uczestnika, który prawidłowo wypełnił zgłoszenie, na numer podany przy rejestracji, SMSem zostanie wysłany unikatowy kod. Uczestnik loterii jest zobowiązany zachować kod, który otrzymał w wiadomości SMS.
Środki z podatku PIT przeznaczone są m.in. na:
- budowę nowych dróg
- budowę nowych żłobków, przedszkoli i szkół
- edukację dzieci i młodzieży
- poprawę jakości infrastruktury bezpieczeństwa
- wsparcie instytucji kultury i sztuki
- wsparcie programów zdrowotnych i społecznych
- wsparcie akcji dla dzieci i seniorów
- wsparcie programów rozwojowych
- budowę i ulepszanie infrastruktury dotyczącej turystyki i wypoczynku