• Start
  • Wiadomości
  • Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę boiska przy ul. Reja

Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę boiska przy ul. Reja

W piątek, 25 września, poznaliśmy oferty w przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego na terenie Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja. Oprócz boiska do gier zespołowych, powstaną też bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal oraz siłownia. Obiekt ma powstać do końca maja 2021 roku.
26.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu budynki Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja. W środku plac, na którym powstanie wielofunkcyjne boisko
Na zdjęciu budynki Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja. W środku plac, na którym powstanie wielofunkcyjne boisko
fot. DRMG

 

Boisko, na którym będzie można grać m.in. w koszykówkę czy siatkówkę powstanie w Zespole Szkół Energetycznych. Obok boiska powstanie bieżnia i bieżnia do skoku w dal. Ponadto przewidziano budowę siłowni zewnętrznej. Teren będzie oświetlony i zyska także elementy tzw. małej architektury. Prace potrwają do końca maja 2021 r.

Oferty w przetargu poznaliśmy w piątek, 25 września. Na realizację zadania zabezpieczono 1,7 mln złotych. Wpłynęło pięć ofert, które są obecnie analizowane.

  • Gardenia Sport Sp. z o.o. - 1.439.412,37 zł
  • TORAKOL Rajmund Zalewski - 1.384.853,93 zł
  • ELSIK Sp. z o.o. - 1.082.400,00 zł
  • GRETASPORT Ilona Stańczyk - 1.462.470,00 zł
  • AUTO-SPORT Ireneusz Konkel - 1.227.540,00 zł


Latem w placówce zakończyły się prace związane z przebudową basenu. Umowa została podpisana w maju 2019 r. z konsorcjum firm Termika i SANELL. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9,1 mln złotych. Z pływalni korzystają już uczniowie szkoły.

Nowy basen i pracownie dla Zespołu Szkół Energetycznych


Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265,00 m2. Oprócz samej niecki basenu, przebudowane zostały także szatnie z zapleczem. Prace prowadzone były również w kilku salach dydaktycznych ZSE.

W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej – okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Wyremontowany zostały także węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.


W listopadzie 2019 r. zakończyła się budowa budynku dydaktycznego o wymiarach 31,49 x 14,56 m. W budynku znajduje się sala egzaminacyjna, dwie sale zajęć, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomocnicze i magazyn. Na dachu budynku zostały zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej. W sąsiedztwie budynku została również wykonana niewielka elektrownia wiatrowa. Przedmiot zamówienia był realizowany w ramach zadania: Gdańsk Miastem Zawodowców. Koszt budowy wyniósł ok. 2,6 mln zł.

Zespół Szkół Energetycznych z nowym budynkiem dydaktycznym i elektrownią wiatrową

 

TV

Wrzeszcz Górny gotowy na święta