Potrzebna ciepła odzież dla osób w kryzysie bezdomności

Jeśli masz w domu niepotrzebną ciepłą odzież, zwłaszcza męską i w dobrym stanie, możesz ją przekazać dla osób w kryzysie bezdomności w Gdańsku. Jest potrzebna zwłaszcza osobom korzystającym ze wsparcia „autobusu SOS – pomoc”, który do końca marca będzie działał na ulicach miasta.
17.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Załoga autobusu SOS wspiera potrzebujących m.in ciepłą odzieżą
Załoga autobusu SOS wspiera potrzebujących m.in ciepłą odzieżą
fot. Sławomir Kunkel / TWP Przystań

 

Tylko w grudniu ub. roku załoga pojazdu w Gdańsku, wydała osobom doświadczającym bezdomności blisko 400 sztuk zimowej odzieży. Potrzebujący, którzy korzystają z mobilnego wsparcia, ze względu na przebywanie w miejscach niemieszkalnych bardzo potrzebują ubrań na zmianę. Przydadzą się zwłaszcza swetry, dresy, polary, kurtki, spodnie i szale. Najbardziej potrzebna jest odzież męska. Nieużywany już ubiór, który zalega w szafach gdańszczanek i gdańszczan, będzie na wagę zdrowia dla tych, którzy doświadczają bezdomności.

– Dzięki współdziałaniu z mieszkankami i mieszkańcami nie tylko udaje się szybko dotrzeć z ofertą wsparcia do osób w kryzysie bezdomności, ale również wspólnie można im skutecznie pomagać – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Zbędną odzież przywieź do Pogotowia Socjalnego

Ubrania dla osób w kryzysie bezdomności prosimy przekazać do Pogotowia Socjalnego przy ul. Srebrniki 9 w Gdańsku, prowadzonego przez Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań” (najlepiej w dni powszednie – odbiór rzeczy możliwy od rana do wieczora). Takie wsparcie przyda się przede wszystkim osobom korzystającym z oferty „autobusu SOS”, trafi też do mieszkańców gdańskich schronisk i noclegowni. Rzeczy są m.in. dezynfekowane, przekazywane odbiorcom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Środki na działanie mobilnego wsparcia w 2022 roku w Gdańsku, zabezpieczył MOPR. Na zlecenie Ośrodka zadanie realizuje TWP „Przystań”. Pojazdu użycza spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Twoja reakcja jest ważna

MOPR i służby miejskie apelują do gdańszczanek i gdańszczan o uważność i sygnały o osobach w kryzysie bezdomności.

Zgłoszenia o potrzebujących należy kierować do:

  • Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, tel.: 58 522 38 20 (pon., wt. i czw. w godz. 7.30 do 15.30, śr. w godz. 8.00 do 17.00, pt. w godz. 7.30 do 14.30)
  • Straży Miejskiej w Gdańsku tel.: 986
  • Policji tel.: 112 (w przypadkach interwencyjnych)

Każdy sygnał jest sprawdzany, a potrzebujący człowiek otrzymuje ofertę adekwatnej pomocy.

 

TV

Mikołaj przypłynął do Gdańska i rozświetlił choinkę na Długim Targu