Głównym celem zajęć jest umacnianie zdrowia młodych gdańszczan poprzez zwiększenie wiedzy na temat swojego zdrowia w zakresie życia wolnego od uzależnień. To także poprawa kompetencji rodziców i opiekunów dotyczących wykrywania używania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych oraz postępowania wychowawczego.
Program profilaktyki uzależnień behawioralnych (cyfrowych) - do trzech spotkań
Dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat, program opiera się na maksymalnie trzech spotkaniach odbywających się w dwutygodniowych odstępach, skierowanych do dzieci i rodziców.
Do udziału w programie zapraszamy, gdy:
- istnieje podejrzenie, że dziecko zbyt wiele czasu poświęca na korzystanie z komputera czy telefonu,
- zachowanie dziecka w przypadku prób ograniczenia tego czasu jest niepokojące,
- dziecko zaniedbuje swoje obowiązki, ciężko jest się z nim porozumieć,
- zmieniło się zachowanie dziecka, co wzbudza niepokój.
Program profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych - do czterech spotkań
Dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat, program opiera się na maksymalnie czterech spotkaniach odbywających się w tygodniowych bądź dwutygodniowych odstępach, skierowanych do dzieci i rodziców.
Do udziału w programie zapraszamy gdy:
- istnieje podejrzenie, że dziecko miało kontakt z alkoholem, marihuaną lub innymi substancjami (legalnymi lub nielegalnymi),
- dostrzegalne są niepokojące zmiany w funkcjonowaniu dziecka (zmiana środowiska, nawyków),
- istnieje obawa, że dziecko się uzależni,
- otoczenie uważa, że czas, aby skorzystać z pomocy specjalisty.
Zapisz się na zajęcia
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programach Poradni Zdrowego Życia, mogą kontaktować się z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, 80-409 Gdańsk.
Zapisy do Poradni Zdrowego Życia - tel. 58 320 44 04
Z rodzicami o kryzysie okresu dorastania
Twoje dziecko przechodzi przez czas buntu? Nie wiesz jak z nim rozmawiać? Nie potrafisz zapanować nad dojrzewającymi podopiecznymi? Zapisz się i weź udział w bezpłatnym wykładzie online w ramach Akademii Zdrowego Życia.
Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień zachęca rodziców nastolatków i wychowawców młodzieży do zapisów na wykład online: Kryzys okresu dorastania, który odbędzie się w poniedziałek, 20 września w godz. 16.00-17.30. Wykład w formule webinaru na platformie ZOOM poprowadzi dr Anita Sumiła – psychiatra i psychotraumatolog.
Dołączenie do spotkania możliwe będzie poprzez aktywny link.
Wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału nie jest wymagane. Natomiast przy dołączaniu do spotkania, po kliknięciu w link, potrzebne będzie wpisanie swojego adresu mailowego. Udział jest bezpłatny.
oprac. AU