Pomoc finansowa dla uczących się osób z niepełnosprawnościami - złóż wniosek

Od początku września do 10 października mieszkanki i mieszkańcy Gdańska ze stopniem niepełnosprawności, uczący się m.in. w szkole wyższej, mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów edukacji. Wsparcie dotyczy roku akademickiego 2024/2025.
26.08.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widoczny jest mężczyzna na wózku inwalidzkim, siedzący przy biurku w biurowym boksie. Ma na sobie zestaw słuchawkowy, przed nim monitor, otwarty notatnik a na nim długopis.
Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla osób z ze stopniem niepełnosprawności, kształcących się w szkole policealnej, w kolegium, w szkole wyższej oraz mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi
fot. pixabay.com / dickusvi

Dla kogo wsparcie

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym jest realizowana w ramach modułu II programu „Aktywny samorząd” w 2024 roku. Jest przeznaczona dla mieszkanek i mieszkańców ze stopniem niepełnosprawności, kształcących się:

  • w szkole policealnej
  • w kolegium
  • w szkole wyższej, a także dla osób mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi

Można otrzymać dofinansowanie np. kosztu czesnego, przejazdów na zajęcia czy też do zakupu materiałów i narzędzi dydaktycznych. Środki na dopłaty pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje m.in. o ofercie programu dostępne są na portalu PFRON.

Apel prezydent Gdańska przed nowym rokiem szkolnym: “Współpraca, obywatelskość, wrażliwość”

Złóż wniosek poprzez System Obsługi Wsparcia

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku prosi osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania, o składanie wniosków i innych niezbędnych dokumentów w sprawie, poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia. To wygodna forma załatwienia formalności. Można też przekazać wniosek, dokumenty osobiście, w Wydziale Rehabilitacji Społecznej MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A lub przesłać je drogą pocztową. Informacjami służą specjalistki i specjaliści Wydziału, pod numerem tel.: 58 320 53 45 (w godz. pracy Ośrodka). 

 

TV

Każdy może pomóc