Politechnika Gdańska. 7 kwietnia cała tylko dla dziewczyn

Politechnika Gdańska od lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki” i po raz kolejny zaprasza w swoje progi maturzystki i młodsze uczennice szkół średnich. 7 kwietnia 2016 r. - dzień otwarty uczelni tylko dla dziewczyn!
06.04.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dziewczyno - poczuj moc! Jeden z serii plakatów promujących żeński dzień otwarty na uczelniach technicznych.

Żeński dzień otwarty rozpocznie się o godz. 10 na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita w Gmachu Głównym PG. Do godz. 12 odbędzie się cała seria warsztatów, pokazów i spotkań. Będzie można oczywiście dowiedzieć się wszystkiego o zasadach rekrutacji, ale także: obejrzeć pokaz samoobrony dla kobiet (w wykonaniu uczelnianej sekcji taekwondo) i tańca bollywood (przygotowany przez studentów zagranicznych PG), tworzyć mosty z makaronu czy też projektować implanty zębów.

O godz. 12 z dziedzińca wyruszą wycieczki w towarzystwie przewodniczek. Będzie można zwiedzić większość wydziałów uczelni (bez Wydziału Architektury i Wydziału Chemicznego). Uwaga! Na część atrakcji obowiązują zapisy - więcej informacji na stronie internetowej PG.

Dziewczyny na Politechnice Gdańskiej 2015. Nauka to niezła zabawa.

Ile kobiet studiuje na Politechnice Gdańskiej? Z roku na rok jest ich coraz więcej. Według raportu Fundacji Perspektywy, która jest inicjatorem akcji „Dziewczyny na Politechniki”, w zeszłym roku na PG blisko 40 proc. wszystkich studentów stanowiły kobiety. Poza tym, w ciągu minionych pięciu lat udział studentek wśród ogółu studiujących wzrósł o 14,5 proc.

Dużą rolę w kształtowaniu średniej mają typowo „żeńskie” wydziały PG: Architektury oraz Chemiczny (na obu studiuje po 68 proc. kobiet!). Również na wydziałach: Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej panie stanowią całkiem spory odsetek studiujących (odpowiednio 47 i 43 proc.), nie mówiąc już o „mniej technicznym” wydziale PG - Zarządzania i Ekonomii z 58 proc. studentek.

Po drugiej stronie są wydziały zdecydowanie „męskie”: Elektrotechniki i Automatyki (11 proc. dziewczyn), Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (18 proc.), Mechaniczny (27 proc.) oraz Oceanotechniki i Okrętownictwa (37 proc.).

TV

Grand Prix Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024 przyznane