• Start
  • Wiadomości
  • Podyplomowa Gedanistyka z propozycją stypendium po raz piąty - trwają zapisy

Podyplomowa Gedanistyka z propozycją stypendium po raz piąty - trwają zapisy

Dziesięcioro przyszłych absolwentów otrzyma finansowanie czesnego na Gedanistyce! Ruszyła piąta edycja programu stypendialnego na studiach podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego, oferująca wsparcie finansowe dla najbardziej zaangażowanych w dbanie o dziedzictwo oraz tożsamość Gdańska. Zgłoszenia potencjalnych stypendystów do 26 września.
20.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Flaga Gdańska na Ratuszu Głównego Miasta
Flaga Gdańska na Ratuszu Głównego Miasta
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Niezmienne zainteresowanie programem stypendialnym nie słabnie. To budujące, że gdańszczanki i gdańszczanie chcą poszerzać swoją wiedzę o Gdańsku i jego dziejach. Grono ambasadorek i ambasadorów naszego pięknego miasta rośnie z roku na rok. Cieszy nas, że możemy się przyczynić do rozwoju i utrwalania wiedzy oraz pasji o Gdańsku – mówi Jacek Bendykowski, prezes zarządu Fundacji Gdańskiej.

Idea projektu stypendialnego prowadzonego w partnerstwie przez Fundację Gdańską, Miasto Gdańsk, Uniwersytet Gdański oraz Muzeum Gdańska powstała w 2017 roku. Program stypendialny jest kontynuowany również w roku akademickim 2021/2022 i zakłada wyłonienie 10 osób, które otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 3 200 zł umożliwiające bezpłatny udział w studiach podyplomowych. Nabór kandydatów do programu potrwa do 26 września.

 

Stypendia naukowe w projekcie przyznawane będą w drodze otwartego naboru, tym osobom, które uzyskają najwyższą liczbę punktów. Pod uwagę będą brane następujące kryteria:

  • dotychczasowa działalność na rzecz budowania tożsamości historycznej, lokalnej miasta Gdańska,
  • propozycja praktycznego wykorzystywania wiedzy zdobytej podczas studiów podyplomowych na rzecz budowy tożsamości Gdańska,
  • umiejętności i kompetencje dotyczące tworzenia tekstów naukowych oraz popularnonaukowych
  • oraz znaczące osiągnięcia m.in. staże, wyróżnienia lub nagrody, warsztaty, szkolenia.

 

Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje komisja w składzie: członkowie Komitetu Wiedzy Gedanopedii uzupełnionego o przedstawicieli: Uniwersytetu Gdańskiego, Urzędu Miasta Gdańsk oraz Muzeum Gdańska. Na podstawie ocen komisji zostanie stworzona lista rankingowa.

Dodatkowym warunkiem uzyskania stypendium jest późniejsze zaangażowanie się w rozwój wirtualnej encyklopedii Gdańska – Gedanopedii, polegające na napisaniu minimum pięciu haseł dotyczących dziejów, historii lub kultury Gdańska oraz na opiece i ewentualnej aktualizacji 100 haseł dotychczas zamieszczonych w Gedanopedii, przez cały czas trwania studiów.

Więcej informacji o stypendium i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Fundacji Gdańskiej.

 

oprac. IB

 

 

TV

Wieczór dla tramwaju widmo