
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska został udostępniony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w okresie od dnia 1 lutego 2017 r. do dnia 2 marca 2017 r. W tym czasie komplet materiałów dostępny był również do wglądu w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska w godzinach pracy od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku. Dodatkowo 1 lutego 2017 r. przekazano egzemplarze dokumentów sześciu Radom Dzielnic działającym na obszarach rewitalizacji tj. Śródmieście, Chełm, Orunia–Święty Wojciech–Lipce, Nowy Port, Letnica i Przeróbka.
Zobacz Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji
Zgodnie z wymogami ustawy o rewitalizacji przyjęto trzy formy konsultacji społecznych. Odbyły się spotkania informacyjne na każdym z obszarów, czyli Biskupia Górka / Stary Chełm; Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście; Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście oraz Orunia, debata z grupami przedstawicielskimi. Zbierano również uwagi w formie ustnej oraz papierowej i elektronicznej.
Podczas spotkań przedstawiono m.in. wynik prac nad Gminnym Programem Rywalizacji oraz zaprezentowano projektowane działania rewitalizacyjne o charakterze społecznym i inwestycyjnym, służącym poprawie jakości życia mieszkańców z wykorzystaniem potencjału obszaru na którym działania zostaną przeprowadzone.
Warto zaznaczyć, że do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska złożonych zostało łącznie 278 uwag. Ich tabelaryczne zestawienie, wraz z rozstrzygnięciem Prezydenta Miasta Gdańska, zostało umieszczone w podsumowaniu (str. 31), umieszczonym na stronie Biura Rozwoju Gdańska oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Podsumowanie można także pobrać tutaj:
- Teraz, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji, projekt GPR zostanie przekazany do uzgodnień. Następnie w kwietniu trafi do Rady Miasta Gdańska w celu uchwalenia. Przed nami jednak kolejne konsultacje, tym razem uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych, o szczegółach poinformujemy wkrótce – informuje Ewa Pielak, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gdańska i Kierownik Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego.
Czytaj także:
Nowy Port. Mieszkańcy chcą miejskiego ciepła i... przywrócenia promu
Biskupia Górka gdańskim Montmartrem. Co konkretnie zostanie poddane rewitalizacji?
Dolne Miasto. Mieszkańców irytuje zaniedbana "Blaszanka", są ciekawi przyszłości kamienic
Dzielnica z wielkim potencjałem. Orunia z szansą na zmianę