Jak działają pływalnie miejskie w lecie?
Do końca sierpnia zmienione będą godziny i terminy funkcjonowania pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu. Będzie można z nich korzystać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 20:00, wyłącznie w systemie aquaparkowym. To oznacza, że wejście możliwe będzie o dowolnej godzinie na 60 minut, z opcją przedłużenia pobytu za dopłatą.
Okres letni z powodu wyjazdów wakacyjnych i opcji kąpieli morskiej jest najdogodniejszym momentem na realizację przerw technologicznych (niezbędnych remontów i prac serwisowych) na pływalniach. Zaplanowano je w taki sposób, by przynajmniej jeden obiekt był w ciągłej dostępności.
Bezpieczne kąpieliska morskie w Gdańsku, boiska plażowe, udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przerwy w pracy pływalni
Pływalnia Orunia
- 22 czerwca – 31 lipca - dostępna
- 1 sierpnia – 1 września – nieczynna
Pływalnia Osowa
- lipiec – nieczynna
- 1 sierpnia – 1 września - dostępna (z wyłączeniem 15.08)
Pływalnia Stogi
- 22 czerwca – 31 lipca - dostępna
- 1 sierpnia – 1 września – nieczynna
Pływalnia Chełm
1 lipca – 1 września – obiekt nieczynny
Dlaczego pływalnia na Chełmie wymaga zamknięcia na dwa miesiące?
- Pływalnia na Chełmie jest znacznie starsza niż pozostałe trzy, także pod względem zastosowanych tam rozwiązań technicznych, dlatego potrzebna jest dłuższa przerwa w jej działaniu - tłumaczy Michał Faran z Działu Promocji i Komunikacji GOS i jednocześnie zapewnia, że nie ma problemów z wejściem na pływalnie w wakacje. - Czasami poszczególne tory są rezerwowane dla grup zorganizowanych (kolonie, półkolonie), a po godzinie 17 - 18 jest więcej odwiedzających, ale raczej zawsze wszyscy chętni wchodzą.
Dla pewności, warto zaglądać do uzupełnianych na bieżąco harmonogramów pracy poszczególnych pływalni, na których ew. grupy zorganizowane są zaznaczane na bieżąco.
Harmonogramy i inne informacje o gdańskich pływalniach dostępne są na poświęconej im stronie
Cennik biletów w systemie aquaparkowym
Bilet aquaparkowy normalny | 18 zł/godz. + 25 gr za każdą rozpoczętą minutę |
Bilet aquaparkowy ulgowy – niepełnosprawni, uczniowie i studenci do 26 roku życia, renciści i emeryci oraz weterani | 12 zł/godz. + 20 gr za każdą rozpoczętą minutę |
Bilet aquaparkowy rodzinny – minimum 1 dziecko do 16 roku życia, maksymalnie 2 pełnoletnich opiekunów | 12 zł/godz. za 1 osobę + 20 gr za każdą rozpoczętą minutę; dziecko do 4 roku życia – bezpłatnie |