Od 27 lipca do 2 września 2018 r. godzinne wejście na basen w cenie 5 zł. Do dyspozycji gdańszczanek i gdańszczan będzie:
-
basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m; z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m
-
strefa rekreacyjna o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny (3 stanowiska po 2 dysze), masaż karku szeroki, masaż karku wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego (3 stanowiska)
-
basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski
-
wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m
-
sauna fińska dla ośmiu osób
Pływalnia jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, natomiast w samej hali basenowej można skorzystać m.in. z dźwigu ułatwiającego samodzielne wejście niepełnosprawnego pływaka do basenu.
- To już czwarty basen, który otworzymy w tej kadencji. Gdańskie pływalnie od dłuższego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem. Przed trzema laty, w trakcie konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom jakie powinny zostać zrealizowane w mieście do 2020 r., mieszkańcy uznali budowę nowych basenów za jeden z priorytetów - przypomina prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
W najbliższy piątek przy ul. Smoleńskiej będzie można popływać od godz. 13. Później, do 2 września basen będzie czynny każdego dnia w godz. 10 - 22. Jednorazowy bilet promocyjny w tym okresie będzie kosztował 5 zł za godzinę. Wejścia odbywać się będą w "systemie aquaparkowym", co oznacza, że skorzystać z pływalni będzie można o dowolnej godzinie. Po upływie 60 minut chętni będą mogli przedłużyć czas przebywania na basenie dopłacając 10 gr za każdą dodatkową minutę. Ponadto, od godz. 17 do godz. 22 w cenie biletu będzie można skorzystać z sauny fińskiej. Sprzedaż wejść promocyjnych (do 2 września) będzie odbywać się wyłącznie w kasie pływalni.
Po przerwie wakacyjnej, od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 16 na pływalni odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla uczniów w ramach lekcji WF. W dni robocze, w godz. 6.20 - 7 oraz po godz.16, będzie można korzystać z pływalni na zasadach ogólnodostępnych. Funkcjonować będą tu również komercyjne szkoły pływalnia.
W weekendy basen będzie działał we wspomnianym już systemie aquapark, w godz. 7 - 22.
Już w sierpniu będzie można kupić bilet lub karnet na basen przez internet (na wejścia od 3 września). Służyć temu będzie dedykowany panel sprzedażowy na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajduje się szczegółowy cennik wejść, obowiązujący od 3 września. Karnety na rok szkolny 2018/19 będą obowiązywały od 3 września, a ich przedsprzedaż w internecie i kasach zostanie uruchomiona już 16 sierpnia. Podobnie będzie zresztą w przypadku basenów na Chełmie, Osowej i Stogach.
Na pływalni będą honorowane także wszystkie karty MultiSport oraz FitProfit.
Budowa obiektu przy ul. Smoleńskiej rozpoczęła się w maju 2017 r. Inwestycję zrealizowała firma EBUD – Przemysłówka z Bydgoszczy, która wyceniła swoje prace na 13,4 mln złotych.
Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Sporą popularnością cieszy się basen na Stogach, który został otwarty w styczniu 2018 r. W ciągu pierwszych sześciu dni na basenie pojawiło się ponad 2,6 tysiąca pływaków. Obiekt przy ul. Stryjewskiego kosztował 11 mln złotych.
W marcu 2017 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oddała do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 11 mln złotych. W sierpniu 2016 r. DRMG zakończyło z kolei modernizację pływalni na gdańskiej Zaspie. Prace przy ul. Pilotów trwały rok i pochłonęły niemal 6 mln złotych. Od lata 2015 roku funkcjonuje też pływalnia w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach.