• Start
  • Wiadomości
  • Orunia Górna-Gdańsk Południe. We wtorek spotkanie prezydent z mieszkańcami

Orunia Górna-Gdańsk Południe. Dziś przyjdź na spotkanie z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz

To najmłodsza dzielnica Gdańska. Została wyodrębniona w 2018 roku z granic administracyjnych dzielnicy Chełm. 13 września mieszkańcy Oruni Górnej będą mieli okazję, by osobiście porozmawiać - przy charakterystycznym biało-czerwonym stole - z prezydent Gdańska i jej zastępcami o potrzebach, ale i bolączkach tej części miasta. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Spotkanie jest częścią Gdańskiego Tygodnia Demokracji.
12.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1

Spotkanie prezydent z mieszkańcami we wtorek, 13 września

Biało-czerwony plenerowy miejski stół stanie tym razem na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Hoene 6. Z władzami Gdańska będzie można przy nim porozmawiać od godz. 17.

W spotkaniu weźmie udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz i jej zastępcy, a także kluczowi dyrektorzy odpowiedzialni m.in. za inwestycje i sprawy społeczne, a także z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni i Zarządu Transportu Miejskiego.

Podczas spotkania będzie też można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zrobić zgłoszenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu. Będzie też przygotowany kącik dla dzieci.

Rada Miasta Gdańska podzieliła Chełm i jest już nowa, 35. dzielnica

- Ideą tych spotkań jest rozmowa o dzielnicy we wszystkich aspektach, stąd obecność zastępców prezydent i części dyrektorów wydziałów Urzędu Miejskiego - zaznacza Sylwia Betlej, dyrektor Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami. - Zapraszamy do rozmowy o dzielnicy, o wyzwaniach, ale też mocnych stronach i korzyściach mieszkania w tej dzielnicy.

Spotkanie w plenerze. Wokół biało-czerwonego blatu stołu zgromadzonych jest ponad 20 osób. Część z nich siedzi. Po lewej stronie stołu widzimy prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która rozmawia z osobami siedzącymi po prawej stronie stołu
Biało-czerwony okrągły stół jest obecny w życiu Gdańska od 2019 roku i od tamtego czasu regularnie jest wożony do gdańskich dzielnic - właśnie przy nim odbywają się spotkania prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami. To oczywiście nawiązanie do tradycji okrągłego stołu, który w 1989 roku otworzył Polakom drzwi do przemian demokratycznych. Nz. spotkanie na Ujeścisku-Łostowicach, 30 maja 2022 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Stół powstał w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce

Biało-czerwony mebel, do którego zaproszeni są gdańszczanie, wykonano, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. W Gdańsku zorganizowano wówczas obchody Święta Wolności i Solidarności. Ma on nawiązywać do Okrągłego Stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowali historyczne porozumienie - ma on "łączyć, wzmacniać relacje i wspierać porozumienie".

Całkowita powierzchnia płyt sklejki użytej do wyprodukowania blatów stołu i siedzisk to 168mkw. Składa się on z 12 różnych modułów, które w obrębie swojego okręgu można dowolnie konfigurować. Na Oruni Górnej-Gdańsku Południu pojawi się jeden z elementów tego ogromnego stołu.

Będzie to już trzecie tego typu spotkanie w tym roku. Poprzednie odbyły się w dzielnicach Ujeścisko-Łostowice, VII Dwór i Zaspa Młyniec.

Zaspa Młyniec. Prezydent Gdańska z mieszkańcami przy stole. Co z kładką na Zaspie?

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole