Zakończenie obrad Okrągłego Stołu to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii powojennej Polski, które miało wpływ na upadek systemu komunistycznego i rozwój systemu demokratycznego. Stocznia Gdańska była świadkiem walki NSZZ Solidarność o porozumienie z przedstawicielami ówczesnej władzy.
To wyjątkowe wydarzenie było inspiracją do przygotowania przez Stocznię Cesarską Development limitowanej serii znaczków pocztowych dla uczczenia momentu, który zmienił bieg historii. Dzięki współpracy z Pocztą Polską 30. rocznica zakończenia obrad Okrągłego Stołu i legalizacja NSZZ Solidarność została uczczona przez spółkę Stocznia Cesarska Development produkcją 250 znaczków Okrągłego Stołu, które trafią do interesariuszy.
- Produkcja limitowanej wersji znaczków pocztowych to symboliczny gest, który pielęgnuje pamięć o tak ważnym wydarzeniu dla historii Polski - powiedział Gerard Schuurman, dyrektor Projektu Stoczni Cesarskiej. - Stocznia Gdańska jest symbolem Solidarności, ruchu, który zapoczątkował walkę o wolność i zmienił bieg historii. Czujemy się w obowiązku, aby zadbać o zachowanie pamięci tych wydarzeń.
Aby zachować pamięć o stoczni, Stocznia Cesarska Development, nieustannie poszukuje wspomnień, artefaktów i innych pamiątek związanych ze stocznią. Osoby, które zachciałyby się nimi podzielić mogą przesłać informację na adres e-mail - wspomnienia@stoczniacesarska.pl. Zaangażowanie zostanie nagrodzone zestawem znaczków Okrągłego Stołu. Rok 2019 jest rokiem Anny Walentynowicz, dlatego w szczególności poszukiwane są wspomnienia i materiały zawiązane z legendarną suwnicową, która pracowała w hali 42A.