Konferencja dla osób ze stwardnieniem rozsianym

Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zaprasza do uczestnictwa w jubileuszowej, 5. Ogólnopolskiej Konferencji „SM - i co z tego?”, która odbędzie się 18-19 maja 2024 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz objęła konferencję honorowym patronatem.
12.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
3. Panel dyskusyjny 2.JPG
Nz. Panel dyskusyjny podczas konferencji w 2023 roku. W 2024 roku przewidziano m. in.: prelekcje ekspertów zajmujących się SM, zajęcia warsztatowe w mniejszych grupach, sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), indywidualne dyżury specjalistów
Fot. Materiały Fundacji StwardnienieRozsiane.Info

Badania profilaktyczne mogą uratować życie. Bezpłatnie i bez kolejki, wybierz badanie dla siebie

Konferencja nie tylko dla osób chorych na SM 

Konferencja jest skierowana do osób chorujących na stwardnienie rozsiane (SM), ich bliskich, a także do wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką SM. 

- To największe tego typu merytoryczne wydarzenie dla osób ze stwardnieniem rozsianym w Polsce - mówi Monika Łada, prezeska Fundacji StwardnienieRozsiane.Info. - Przez dwa dni uczestnicy mają bezpłatny dostęp, w jednym miejscu i czasie, do ekspertów zajmujących się SM, z różnych dziedzin. Oprócz neurologów, w konferencji wezmą udział również m.in. eksperci z dziedziny psychologii, psychiatrii, fizjoterapii, dietetyki czy ginekologii. 

Projekcje, warsztaty, dyżury specjalistów 

W programie konferencji przewidziano m. in.: prelekcje ekspertów zajmujących się SM, zajęcia warsztatowe w mniejszych grupach, sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), indywidualne dyżury specjalistów, także na niezliczonej ilości rozmów kuluarowych, zarówno ze specjalistami, jak i pomiędzy uczestnikami. 

Centrum Pediatryczne powstanie na Zaspie. To efekt współpracy Gdańska i województwa

- Doświadczenia naszych poprzednich konferencji jasno pokazują, że nie tylko spotkania z ekspertami, zwiększanie wiedzy podczas prelekcji i warsztatów, ale też możliwość wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia osób z SM i ich bliskich, to bezcenne korzyści - podkreśla Monika Łada. - Na naszych konferencjach staramy się odpowiadać na wiele pytań, m.in. jakie są możliwości leczenia SM w Polsce, jak radzić sobie z objawami choroby, w jaki sposób korzystać z fizjoterapii czy realizować plany o macierzyństwie w przypadku choroby. A także, co bardzo ważne, staramy się pokazywać, że dzięki diametralnemu postępowi medycyny, diagnoza SM nie musi w dzisiejszych czasach powodować konieczności zmiany planów i rezygnacji z marzeń.

Konferencja_grafika

Można wesprzeć Fundację StwardnienieRozsiane.Info

Zainteresowanie konferencją jest rekordowe. Fundacja StwardnienieRozsiane.Info szacuje, że w tegorocznej konferencji może wziąć udział nawet blisko dwukrotnie więcej osób niż przed rokiem. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest tylko rejestracja, której można dokonać za pośrednictwem strony www.smicoztego.pl.

Gdańsk dołączył do sieci miast przyjaznych seniorom. Mamy certyfikat WHO

Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, jednak jeśli uczestnicy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć misję w organizowaniu tego i przyszłych wydarzeń na rzecz osób z SM i ich bliskich, Fundacja StwardnienieRozsiane.Info  zachęca do przekazania 1,5 proc. swojego podatku na jej rzecz. Każda kwota, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie.

Numer KRS to: 0000761727.

Fundacja założona przez osoby z SM 

Fundacja StwardnienieRozsiane.info powstała w 2018 r. Jest organizacją założoną przez osoby z SM i dla pacjentów chorujących na tę chorobę. Realizuje także działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami wywołanymi innymi czynnikami. Fundacja jest członkiem Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta oraz Forum Organizacji Pacjentów przy NFZ. Organizuje konferencje i inne wydarzenia dla pacjentów, przygotowuje publikacje drukowane i online dedykowane dla osób chorych na SM i inne choroby przewlekłe. W 2022 r. Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. W 2023 Fundacja rozpoczęła realizację projektu „(Nie)widzialni”, którego celem jest wsparcie osób z wszelkiego rodzaju niewidocznymi niepełnosprawnościami oraz zmiana świadomości społecznej w tym aspekcie.

 

TV

Rusza budowa przejścia naziemnego przez Podwale Grodzkie. Jak będą przebiegać prace?