• Start
  • Wiadomości
  • Odpalamy święta. Moc atrakcji dla gdańszczan i gdańszczanek

Odpalamy święta. Moc atrakcji dla gdańszczan i gdańszczanek

W okresie świąteczno-noworocznym atrakcji w naszym mieście na pewno nie brakuje. Przed nami koncerty sylwestrowe, Sylwestrowy Konkurs Butelkowy, do 30 grudnia można przejechać się świątecznym tramwajem, ciągle podziwiać możemy świąteczne iluminacje, w kinach świąteczna komedia romantyczna z Gdańska. Za nami m.in. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy i Gdańska Wigilia.
26.11.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
odpalamy święta



JESZCZE PRZED NAMI


Koncerty Sylwestrowe aż w czterech dzielnicach!

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaproszą wszystkich mieszkańców na wspólne muzyczne wydarzenie kończące stary rok – plenerowe Koncerty Sylwestrowe. Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ stary pożegnamy aż w czterech różnych dzielnicach Gdańska.

Sentymentalny Park Oruński w amfiteatrze przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Czerwone Gitary, rozbawiony Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się przy muzyce Łąki Łan, a elektryzujące Brzeźno na molo przywita Nowy Rok przy hitach najlepszego polskiego dj’a C-Boola, natomiast rodzinny Targ Węglowy rozbrzmi hitami zespołu Brathanki.

Całości świąteczno-sylwestrowej atmosfery dopełniać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy i Łoś Lucek.


Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się przy muzyce Łąki Łan
Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się przy muzyce Łąki Łan
fot. materiały organizatora


Telebim na Targu Węglowym

Dopełniając tradycji wspólnego świętowania Nowego Roku przez wszystkich mieszkańców Gdańska, na Targu Węglowym stanie telebim, na którym transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach. Tym samym koncert zespołu Brathanki, zostanie podzielony na 3 bloki muzyczne, przerwane 5 minutowym wejściem konferansjera oraz transmisji.

Dodatkowo podczas Nocy Sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami.


Park Oruński w amfiteatrze przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Czerwone Gitary
Park Oruński w amfiteatrze przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Czerwone Gitary
fot. materiały organizatora


Bez fajerwerków, z pokazem laserowym

- Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni – podkreśla Teresa Kuśmierska dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury. - Po północy zaś na Targu Węglowym odbędzie się specjalny pokaz laserowy.

Nowy Rok powitamy przy melodiach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem, dodatkowo będzie można usłyszeć je również na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży Kościoła Św. Katarzyny. Powstanie również specjalny utwór muzyczny, którym rozbrzmi gdański carillon.

Tradycyjnie o północy nastąpi przywitanie Nowego Roku z władzami miasta. W każdej dzielnicy odbędzie się odliczanie, transmitowane na telebimie na Targu Węglowym.

Podczas Nocy Sylwestrowej zostaną podstawione specjalne sylwestrowe autobusy, dzięki którym będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami.


Sylwestrowy Konkurs Butelkowy

Ekologiczna zabawa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zaprasza do udziału w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich – na Targu Węglowym, przy Bramie Zielonej, Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim i Molo w Brzeźnie – szklaną butelkę po napoju, którym witaliśmy Nowy Rok. Do butelki należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.


Laureaci zeszłorocznego konkursu z atrakcyjnymi nagrodami
Laureaci zeszłorocznego konkursu z atrakcyjnymi nagrodami
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Rozrywkowo i ekologicznie

Każdego roku w Konkursie bierze udział coraz więcej osób, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących. W tym roku miejski Sylwester to aż cztery lokalizacje, tym samym Sylwestrowy Konkurs Butelkowy poszerzy swój zasięg i zachęci do udziału jeszcze więcej gdańszczan i ich gości.

Atrakcyjne nagrody

Wśród uczestników konkursu zostanie wylosowany między innymi rower miejski, soundbar, głośnik bezprzewodowy, wideorejestrator i inne cenne nagrody. Dodatkowo Zakład Utylizacyjny przeznaczy na cel charytatywny 2019 groszy za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji, co umożliwi wsparcie jednej z organizacji charytatywnych działających na terenie Gdańska.


Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników szklaną butelkę po napoju
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników szklaną butelkę po napoju
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Do 2 stycznia

Konkurs trwać będzie od 31 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. W pierwszych dniach stycznia Komisja Konkursowa (w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz partnerów) wylosuje zwycięskie butelki. Regulamin Sylwestrowego Konkursu Butelkowego Rady Miasta Gdańska znajduje się na stronie www.gdansk.pl.


JUŻ TRWAJĄ


Świątecznym tramwajem po Gdańsku

Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, będzie kursował codziennie, po zmroku w dniach 20-23 oraz 27-30 grudnia.

Przejazdy będą bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć podopiecznych fundacji niosących pomoc potrzebującym. Datki w tramwaju będą zbierać wolontariusze.

Przy okazji zapraszamy wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Christmas Tram”. Czekamy na zdjęcia przedstawiające tegoroczną gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Wystarczy opublikować zdjęcie na portalach społecznościowych i oznaczyć #christmastram oraz #gaitgdansk. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez GAiT.


Świąteczny tramwaj będzie kursował codziennie, po zmroku w okresie przedświątecznym i przed Nowym Rokiem
Świąteczny tramwaj będzie kursował codziennie, po zmroku w okresie przedświątecznym i przed Nowym Rokiem
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl



A może na łyżwy lub sanki?

Kiedy dni stają się krótsze, a temperatura spada, świetnym rozwiązaniem na aktywne spędzanie czasu jest jazda na łyżwach. W Gdańsku znajdują się obecnie dwa lodowiska: Hala Olivia i Lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych.

W obydwu obiektach dostępne są pełnowymiarowe ślizgawki. Hala Olivia to obiekt działający całorocznie i największe stałe lodowisko w Polsce, natomiast lodowisko na Placu Zebrań Ludowych działa wyłącznie w sezonie zimowym. W tym roku obiekt jest dostępny od 16 listopada do 10 marca roku przyszłego. Oprócz stałej działalności, pod „gdańskim balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in. Mikołajki i Walentynki na Lodowisku.

Na terenie Forum Gdańsk w grudniu wzniesiona zostanie Górka Lodowa, czyli – wysoka na cztery metry, wyposażona w trzy tory saneczkowe o długości 35 metrów – zimowa zjeżdżalnia. Konieczny do zjazdów sprzęt (sanki, kaski i ochraniacze) dostępny będzie w wypożyczalni. Na górce nie będzie bowiem można zjeżdżać na zwykłych sankach, ale za to będzie można z niej korzystać również przy dodatnich temperaturach. Kolorowe światła LED i świąteczna muzyka umożliwią zabawę również po zmroku (za trzy zjazdy zapłacimy 10 zł, wypożyczenie sprzętu w cenie). Górka Lodowa działać będzie w czasie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym czasie, w soboty odbywać się będą Zimowe Mistrzostwa w Saneczkarstwie w konkurencji na najlepszy czas zjazdu z Górki Lodowej.

Cennik biletów na lodowisko miejskie w Gdańsku w sezonie 2018/2019

  • Bilet normalny 12 zł
  • Bilet ulgowy 8 zl
  • *Bilet dla osoby niepełnosprawnej 6 zł
  • Karnet normalny 120 zł
  • Karnet ulgowy 80 zł
  • Bilet ostrzenie / wypożyczenie łyżew 9 zł
  • Karnet ostrzenie / wypożyczenie łyżew 90 zł
  • *Bilet rodzinny 32 zł
  • *Bilet Curling 20 zł

*więcej informacji na stronie www.scenamuzyczna.pl


Iluminacje są już od 1 grudnia!

Iluminacje świetlne na terenie Parku Oliwskiego cieszą się od dwóch lat ogromnym powodzeniem. Nie zabraknie ich także w tym roku. Ale to niejedyne miejsce, w którym zobaczymy świąteczne iluminacje.

Od 1 grudnia udostępnione są iluminacje w Parku Oliwskim: w dni powszednie od godz. 18.00 do godz. 22.00, a w soboty, niedziele i święta (25-26 grudnia) w godz. 16.00-22.00. Natomiast w Wigilię będzie można je oglądać od godziny 16.00 do godz. 2.00 dnia następnego – czyli 25 grudnia.


Spacer po Gdańsku wśród świątecznych iluminacji
Spacer po Gdańsku wśród świątecznych iluminacji
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Iluminacje także w Śródmieściu

Także od 1 grudnia oglądamy iluminacje na Placu Kobzdeja, na którym udekorowane zostaną latarnie (dekoracja w formie sopli) oraz fotel i sekstans Heweliusza, a także chłopiec z bębenkiem, nawiązujący do powieści „Blaszany bębenek”. Z kolei w ciągu ulicy Stągiewnej stanie świetlny portowy dźwig układający prezenty, a na Targu Węglowym – brama nawiązująca stylistyką do wzorów kaszubskich.

Ostatnim iluminowanym punktem na mapie miasta będzie Zielony Most, na którym umieszczona zostanie 6 grudnia ramka do zdjęć z gdańskimi lwami.


Gdańska Choinka

5 grudnia, środa, godz. 17.00

Długie Pobrzeże, Zielony Most, Długi Targ


Gdańska Choinka
Gdańska Choinka
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Gdańsk był pierwszym miastem, w którym w 1989 roku narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz „Plama” Gdański Archipelag Kultury wspólnie organizują „Gdańską Choinkę” – imprezę plenerową, która na stałe zapisała się w świątecznym kalendarium miasta.

Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5 grudnia. Właśnie tego dnia zgodnie z wieloletnią tradycją Święty Mikołaj przypływa do Gdańska. Nasze miasto jest pierwszym przystankiem w jego podróży po Polsce. Na przybycie Mikołaja szykują się już zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru FETA oraz wszyscy gdańszczanie, którzy rokrocznie wypatrują go z nabrzeży Motławy, aby wspólnie rozświetlić lampki na Gdańskiej Choince.



JUŻ SIĘ ODBYŁY


Świąteczna komedia romantyczna z Gdańska

„Miłość jest wszystkim” to nowa świąteczna komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. To historia ku pokrzepieniu serc i uspokojeniu świątecznych nerwów. Historia dla każdego, kto w świątecznym czasie wariuje z nadmiaru obowiązków i zastanawia się, jak przetrwać ten czas. Czy miłość jest odpowiedzią? Czy miłość wystarczy?

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał. 


Aktorzy i realizatorzy filmu 'Miłość jest wszystkim' podczas uroczystej premiery w ECS. Po lewej reżyser Michał Kwieciński. Z ekipą filmu stoi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który też został zaproszony do odegrania pewnej roli
Aktorzy i realizatorzy filmu 'Miłość jest wszystkim' podczas uroczystej premiery w ECS. Po lewej reżyser Michał Kwieciński. Z ekipą filmu stoi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który też został zaproszony do odegrania pewnej roli
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz.

- „Miłość jest wszystkim” opowiada o tym, co najważniejsze czyli o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie. To zupełnie nowa komedia świąteczna – ciepła, wzruszająca i pełna humoru opowieść jak nie zwariować w święta i poddać się miłości - mówi Dorota Chamczyk, producent TVN.


Gdańsk miastem miłości i bohaterem filmu "Miłość jest wszystkim". ZDJĘCIA Z GDAŃSKIEJ PREMIERY

Wielki mikołajkowy koncert „Miłość jest wszystkim”!

9 grudnia godz. 17.00, Polska Filharmonia Bałtycka na Ołowiance

Transmisja w telewizji TVN

Poczuj magię Świąt! Przyjdź posłuchać najsłynniejszych świątecznych i miłosnych szlagierów w wykonaniu najlepszych polskich artystów. Spotkaj się również z gwiazdami filmu "Miłość jest wszystkim", którzy tylko w Gdańsku wcielą się w rolę wysłanników Świętego Mikołaja.

Daj się porwać świątecznej radosnej atmosferze i przekonaj się, że w Gdańsku miłość jest wszystkim!



Gdańska Wigilia

23 grudnia, niedziela, godz. 16.00

Długi Targ


Tradycyjna coroczna Gdańska Wigilia odbyła się na Długim Targu
Tradycyjna coroczna Gdańska Wigilia odbyła się na Długim Targu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą uroczystość Bożego Narodzenia, odbywa się Gdańska Wigilia. 23 grudnia orszak aniołów, aktorów przebranych w stroje gdańskie i kolędników zmierza ulicą Długą w kierunku Gdańskiej Choinki, przed którą ustawiono symboliczny wigilijny stół. Gdańszczanie, obdarowani opłatkiem, mają okazję złożyć sobie życzenia i wysłuchać świątecznych mów władz miasta i dostojników kościoła.


Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Postrzegany jest jako jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy w zimowe dni najchętniej czas spędzają właśnie tu. Bo tu jest pięknie i pysznie!


Nowa scenografia, nowa strefa, nowa przestrzeń

Każdego roku na jarmarku pojawiają się nowe atrakcje. Tym razem będzie to przepiękna, dwupoziomowa Karuzela Gdańska, którą znamy już z Targu Rybnego, ale teraz zobaczymy, jak prezentuje się na Targu Węglowym. Gdańszczanie – posiadacze Karty Mieszkańca – będą mogli jednokrotnie skorzystać z karuzeli za symboliczną złotówkę. A wszystkie te złotówki przekazane zostaną Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na wypoczynek dla dzieci osieroconych.

Kolejną nowością jest strefa gastronomiczna, czyli Food Court, zlokalizowany w centralnej części Targu Węglowego i działający do 13 stycznia. Tu będzie po prostu pysznie! Będziemy smakować potraw kuchni hiszpańskiej (churrosy), węgierskiej (kurtosze i langosze), alzackiej (podpłomyki), chińskiej (pierogi i kurczak sushi), niemieckiej (wursty i gluhweiny w różnych smakach), greckiej (bugatsa z ciasta filo), belgijskiej (wafle i frytki), kaszubskiej i polskiej (makowce, pierniki, pierogi, paszteciki, barszcz, żurek, grzańce i nalewki). Będziemy też pić rozgrzewające czekolady, grzane piwo z miodem i imbirem, regionalny cydr z dodatkiem rumu. I oczywiście aromatycznego grzańca, serwowanego w kolekcjonerskich kubkach ceramicznych albo jednorazowych, wyprodukowanych specjalnie dla jarmarku. W strefie gastronomicznej pojawią też nowe miejsca do konsumpcji – przestronne, zadaszone altany, wyposażone w meble i promienniki grzewcze.


Anioły, świątki i najwyższa choinka

Rzeczy absolutnie wyjątkowe, nierzadko jednoegzemplarzowe, w duchu eko i w duchu slow fashion znajdziemy na Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni ASP (wejście od ul. Piwnej i od strony Targu Węglowego).

Miłośników nowoczesnego wzornictwa zachwycą przedmioty upcyklingowe: zegary, lampy, świeczniki, ręcznie polerowane męskie muszki, wełniane dzianiny, kolorowe czapki i kominy (z odzyskanych do ponownego szycia materiałów). Będą też mieli w czym wybierać wszyscy ceniący urodę artystycznego rękodzieła, bo i tu oferta będzie bogata: ludowe szopki, anioły i świątki, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, bombki z małych polskich manufaktur, grawerowane wałki do ciasta, ceramika artystyczna, biżuteria ze srebra, tytanu, bursztynu i tworzyw niekonwencjonalnych. Nie zabraknie też pomysłów na prezenty dla najmłodszych: edukacyjne łamigłówki, drewniane zabawki, bawełniane szmacianki i przytulanki.

Po raz pierwszy jarmark zawita też na drugą stronę Wałów Jagiellońskich, bo stoiska z rękodziełem i rzemiosłem usytuowane będą również na dziedzińcu Forum Gdańsk. Tu zachwycać nas też będzie najwyższa w Polsce 28-metrowa świecąca choinka i wspaniałe iluminacje, jak ogromny okręt galeon czy blisko 7-metrowy renifer.

Po raz pierwszy też na wieży Katowni będzie można oglądać niezwykły pokaz - świetlną animację z elementami 3D: Święta pełne światła, na którą we wszystkie soboty i niedziele (tylko o 18.00 i o 20.00) zaprasza Grupa GPEC. 


Łoś Lucek powraca!

Tradycyjnie, sercem Jarmarku będzie Anielski Młyn z ruchomymi figurami Trzech Króli, Świętej Rodziny, aniołów i świętych. W zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni odbywać się będzie Jarmark rzemiosła i rękodzieła. Najweselej z pewnością będzie przy Łosiu Lucku, który będzie przemawiał do nas ludzkim głosem, mruczał, nucił i opowiadał suchary. Opiekunem Łosia jest Koło Widokowe AmberSky.

Najbardziej całuśnie będzie Pod jemiołą, najbardziej kolorowo przy Choince Młodych Gdańszczan, najbardziej bajecznie w zaprzężonej w dwa renifery Zaczarowanej Karecie, a prawdziwą zimę poczujemy przy Górce Lodowej z torami saneczkowymi, którą tym razem znajdziemy na terenie Forum Gdańsk.


Świąteczna atmosfera w Gdańsku
Świąteczna atmosfera w Gdańsku
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Baśniowe orszaki i parady

W sobotę, 1 grudnia Jarmark zainauguruje Parada Elfów. I od tej chwili parady i orszaki towarzyszyć mu już będą we wszystkie dni powszednie. W pierwszym tygodniu zabawiać nas będą elfy, do których od 6 grudnia dołączy św. Mikołaj. W drugim tygodniu na Targ Węglowy zawita Królowa Śniegu ze swoją świtą, a w trzecim Orszak Kolędników. W baśniowe postaci wcielać się będą aktorzy Teatru Feta. Mikołaja będzie też można spotkać od 6 do 8 grudnia (w godz. 12.00-18.00) na mostku historycznym w Forum Gdańsk. Przyleci prosto z Laponii ze swojej wioski Rovaniemi, by spędzić ten czas z najmłodszymi właśnie w Gdańsku. Będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie i odebrać specjalny certyfikat podpisany przez Mikołaja.

W soboty i niedziele w Wielkiej Zbrojowni działać będą warsztaty artystyczne dla dzieci, prowadzone przez instruktorów z Gdańskiego Archipelagu Kultury (od 12.00 do 17.00, w programie m. in. tworzenie Mikołajów, skrzatów, aniołków, stroików i warsztaty przyśpiewek).

Co ważne, dziecko będzie można pozostawić pod fachową opieką i w tym czasie miło spędzić czas na jarmarku.


Pomaganie jest piękne!

Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest dzielenie się z potrzebującymi. Jarmarkowi towarzyszy akcja charytatywna na rzecz Fundacji Hospicyjnej oraz zbiórka na rzecz ratowania zamkniętej ostatnio Bazyliki Świętego Mikołaja, której grozi katastrofa budowlana.

Pomaganie na Jarmarku jest proste: wystarczy wrzucić datek do skarbony w Wielkiej Zbrojowni i odwiedzić stoisko Fundacji w Zbrojowni, bo tu znajdziemy ozdoby, bombki i oryginalne kartki świąteczne wykonane przez uczniów uczestniczących w towarzyszącym Jarmarkowi konkursie plastycznym Anieli grają dla Hospicjum.

W tak cudownym otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, wędrując uliczkami, które zostaną wytyczone na Targu Węglowym tylko na ten zimowy czas: Anielską, Czekoladową i Cynamonową, nie sposób nie poczuć wzajemnej bliskości i ciepła nadchodzących świąt.

GODZINY DZIAŁALNOŚCI

Stoiska: rzemiosło i rękodzieło / Targ Węglowy, 11.00-20.00

Stoiska: rzemiosło i rękodzieło / dziedziniec Forum Gdańsk, pon-sb 9.00-22.00, niedz 9.00-21.00

Strefa Gastro - Food Court / Targ Węglowy, pon-czw 13.00-20.00, pt-niedz 11.00-21.00

Więcej informacji na stronie bozonarodzeniowy.gda.pl.



Mikołaje znowu pojadą na motocyklach

Organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe parada „Mikołaje na Motocyklach” to największa motocyklowa akcja charytatywna, której korzenie sięgają 2003 roku. W tym roku odbędzie się w niedzielę 2 grudnia. Motocykliści przejadą przez całe Trójmiasto, a ich metą będzie w samo południe o godz. 12.00 Stadion Energa Gdańsk.

Jej celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. W ciągu 15 lat udało się ufundować ponad sto dwadzieścia tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego. Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe dotarło z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz do wychowanków domów dziecka!



plakat



TV

Mniej bruku - więcej drzew!