Jakie zmiany czekają pasażerów?
Celem modernizacji przejazdów przez torowisko jest wymiana nawierzchni. Dotychczasowe gumowe płyty zastąpione zostaną płytami drogowymi, betonowymi. Podniesie to komfort przejazdu w tym miejscu.
Prace na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i al. Żołnierzy Wyklętych ruszą w sobotę, 27 lipca, o godz. 1.00 w nocy.
W związku z remontem torowisk uruchomione zostaną dwie tymczasowe linie tramwajowe i autobusowa komunikacja zastępcza.
Z powodu braku możliwości przejazdu w relacji na wprost al. Żołnierzy Wyklętych, wprowadzone będą też zmiany na liniach autobusowych: 110, 116, 122, 126, 127, 136, 149, 157, 158, 227, 249, 258 i N3. Autobusy w tym rejonie jeździć będą objazdem.
Rusza budowa przejścia naziemnego przez Podwale Grodzkie. Jak będą przebiegać prace?
TRAMWAJE
Linie 5, 6 i 11 - nie będą funkcjonować. W zamian zwiększona zostanie liczba kursów linii 2, 3 i 4.
T6 - linia autobusowa za tramwaj
Autobusy będą kursować z wysoką częstotliwością na trasie: Opera Bałtycka – al. Zwycięstwa – al. Grunwaldzka – ul. Abrahama – Strzyża PKM (powrót przez ul. Wita Stwosza i al. Wojska Polskiego).
UWAGA! Tramwaje od strony Oliwy będą dojeżdżać do przystanku „Zajezdnia”. Tam możliwa będzie przesiadka na linię T6 w kierunku Opery Bałtyckiej. Autobusy nie będą zabierać pasażerów z przystanku „Strzyża PKM”.
Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami taryfowymi w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji lub zmiany pojazdu z powodu awarii, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii komunikacyjnej.
W sobotę startuje 764. Jarmark św. Dominika: 760 stoisk, milion gości do 18 sierpnia
Linie 2 i 4
- Zwiększona zostanie liczba kursów
- We wszystkie dni tygodnia zmienione zostaną godziny odjazdów w obu kierunkach
- Wybrane kursy linii 2 i 4 zostaną zamienione między sobą
Linia 3
- Tramwaje będą kursować z dwukrotnie większą częstotliwością
- Wybrane kursy zostaną wydłużone: będą wykonywane z Łostowic Świętokrzyskiej, przez Brzeźno, do Nowego Portu
Linia 8
- We wszystkie dni tygodnia będą niewielkie zmiany godzin odjazdów na całej trasie w obu kierunkach
Linia 9
Tramwaje będą kursować zmienioną trasą: Węzeł Kliniczna – Kliniczna – Opera Bałtycka – Brama Oliwska – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Przeróbka – Stogi – Stogi Plaża.
Linia 12
Tramwaje będą jeździć zmienioną trasą: Węzeł Kliniczna – Kliniczna – Opera Bałtycka – Brama Oliwska – Dworzec Główny – Hucisko – Siedlce – Migowo - Ujeścisko.
Linia tymczasowa 92
- We wszystkie dni tygodnia linia będzie funkcjonować na trasie Zajezdnia – Strzyża PKM – Oliwa – Zaspa
Linia tymczasowa 96
- We wszystkie dni tygodnia linia będzie funkcjonować na trasie Zajezdnia – Strzyża PKM – Oliwa – Jelitkowo
AUTOBUSY
I ETAP (w nocy z 26 na 27 lipca do 2 sierpnia włącznie, zaczynając od pierwszych kursów nocnych)
Linie 110, 116, 122, 126, 136, 157, 227, 249 i N3
W kierunkach krańców: Wrzeszcz PKP/Sopot Kamienny Potok SKM/Jelitkowo
- Od przystanku „Zabytkowa” 01 autobusy pojadą objazdem: al. Żołnierzy Wyklętych – al. Grunwaldzką – (zawrócą na skrzyżowaniu ul. de Gaulle’a z al. Grunwaldzką) – dalej po stałej trasie
- Bez obsługi dodatkowych przystanków na trasie objazdu
- W kierunku przeciwnym bez zmian
Linie 158, 258
W kierunku Wrzeszcza PKP
- Od przystanku „Wojska Polskiego” 04 autobusy pojadą objazdem: al. Grunwaldzką – (zawrócą na skrzyżowaniu ul. de Gaulle’a z al. Grunwaldzką) - al. Grunwaldzką - dalej po stałej trasie
- Bez obsługi dodatkowych przystanków na trasie objazdu
- W kierunku przeciwnym bez zmian
Linia 199
W kierunku Wałów Piastowskich
- Od przystanku „Wojska Polskiego” 04 autobusy pojadą objazdem: al. Grunwaldzką – (na wprost) - dalej po stałej trasie
- Nie będą zatrzymywać się na przystankach: „Galeria Bałtycka” 05 i „Wrzeszcz PKP” 04
- Zastępczo obsługiwane będą przystanki „Galeria Bałtycka” 04 i „Klonowa” 92
- W kierunku przeciwnym bez zmian
II ETAP (w nocy z 2 na 3 sierpnia do 9 sierpnia włącznie, zaczynając od pierwszych kursów nocnych)
Linie 110, 116, 126, 136, 149, 157 i N3
W kierunkach krańców: Port Lotniczy/Matemblewo/Żukowo Urząd Gminy/Niedźwiednik/ Bysewo/Wrzeszcz PKP (linia 149)/Dworzec Główny
- Wyjeżdżając z pętli Wrzeszcz PKP autobusy pojadą trasą objazdową ulicami: Lendziona – al. Grunwaldzką – (skręcą w prawo) – al. Żołnierzy Wyklętych – (zawrócą na łączniku przed skrzyżowaniem ul. Hynka/al. Rzeczypospolitej) – al. Żołnierzy Wyklętych – (estakadą) – dalej po stałej trasie
- Zawieszona zostanie obsługa przystanku „Galeria Bałtycka” 06. Pasażerowie proszeni są o korzystanie z poprzedniego przystanku: „Wrzeszcz PKP” lub kolejnego „Zabytkowa”
- Bez obsługi dodatkowych przystanków na trasie objazdu
- W kierunkach przeciwnym bez zmian
Linia 127
W kierunku Jasienia PKM
- Od przystanku „Kilińskiego” 01 autobusy pojadą objazdem: al. Żołnierzy Wyklętych - (estakadą) – (zawrócą na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Chrzanowskiego) – al. Żołnierzy Wyklętych – (w prawo) – dalej po stałej trasie
- Bez obsługi dodatkowych przystanków na trasie objazdu
- W kierunku przeciwnym bez zmian
Linia 227
W kierunku krańca Chełm Cienista
- Od przystanku „Skarżyńskiego” 02 autobusy pojadą objazdem: al. Żołnierzy Wyklętych - (estakadą górą) – dalej po stałej trasie
- Przystanek „Galeria Bałtycka” 06 nie będzie obsługiwany. Pasażerowie proszeni są o korzystanie z poprzedniego przystanku: „Skarżyńskiego" lub kolejnego „Zabytkowa”
- Bez obsługi dodatkowych przystanków na trasie objazdu
- W kierunku przeciwnym bez zmian