Studia przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć nowe lub poszerzyć posiadane kwalifikacje z zakresu zarządzania projektami budowlanymi. Ich słuchaczami mogą zostać osoby posiadające wykształcenie wyższe, już pracujące, pragnące uzupełnić i uaktualnić swoją wiedzę, ale też tegoroczni absolwenci studiów I i II stopnia.
Politechnika Gdańska - sesja tradycyjna i zdalna, obrony online na życzenie, rekrutacja do 17 sierpnia
- Współpraca środowiska naukowego Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska i biznesowego m.in. w zakresie opracowania programu studiów podyplomowych "Zarządzanie projektami budowlanymi" pozwoliła na dostosowanie go do bieżących potrzeb i oczekiwań osób związanych z branżą budowlaną - podkreśla Kamila Wąsik, specjalista ds. współpracy międzynarodowej Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. - To wspólne przedsięwzięcie łączy naukę i praktykę, wykorzystując nowoczesną formę kształcenia. Zapewnia słuchaczom rozwój umiejętności i pasji w zakresie realizacji celów zawodowych.
Program kształcenia obejmuje wykłady, ćwiczenia, zajęcia w terenie oraz egzamin końcowy. Wykładowcami studiów podyplomowych są praktycy - pracownicy Politechniki Gdańskiej i specjaliści w dziedzinie zarządzania projektami i zamówień publicznych, posiadający wysokie kwalifikacje odpowiadające rodzajowi prowadzonych zajęć.
Studia mają przygotować słuchaczy do pełnienia funkcji project managera lub członka zespołu realizującego budowlany projekt inwestycyjny.
- Ważnym elementem studiów jest przekazanie wiedzy o charakterze 'know-how', popartej ciekawymi przykładami i doświadczeniami ekspertów - dodaje Kamila Wąsik. - Nietypowa formuła realizacji zajęć, oparta na partnerskich relacjach, będzie doskonałą okazją do efektywnej wymiany wiedzy i doświadczeń osób związanych z branżą i budowania trwałych więzi. Nowoczesna formuła kształcenia, oprócz zajęć realizowanych na PG i w terenie, przewiduje też stały dostęp słuchaczy, za pośrednictwem uczelnianej platformy eNauczanie, do aktualnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez wykładowców.
Politechnika Gdańska i Gdański Uniwersytet Medyczny wśród 10. najlepszych uczelni badawczych w Polsce!
Studia dostarczają wiedzy m.in. na temat cyklu życia projektu inwestycyjnego, procedur udzielania zamówień publicznych i dokumentacji inwestycji budowlanej, zarządzania zmianami i ryzykiem projektu, praktycznych aspektów i problemów związanych z realizacją umów w procesie inwestycyjnym i rozliczania kontraktów na roboty budowlane.
Zagadnienia przedstawiane w ramach studiów obejmują także specyfikę zarządzania projektami budowlanymi na przykładzie obiektów zabytkowych, kolejowych, drogowych, hydrotechnicznych, muzealnych i wystawienniczych, to też praktyczne aspekty zarządzania projektem z perspektywy jego uczestników (Inwestora, Inżyniera kontraktu, Projektanta, Inżyniera Projektu, Wykonawcy robót budowlanych).
Ważnym elementem studiów jest także prezentacja projektu budowlanego w aspekcie koordynacji międzybranżowej (branża sanitarna, elektryczna, teletechniczna i ochrona cieplna budynku) oraz Building Information Modeling. W ramach zajęć słuchacze poszerzą też swoją wiedzę z zakresu komunikacji, PR, marketingu, promocji projektu budowlanego i roli lidera, a także udoskonalą umiejętności menadżerskie. Ważnym elementem studiów są również zajęcia terenowe, obejmujące prezentację zagadnień, związanych z zarządzaniem projektem, na przykładzie wybranego - zwiedzanego obiektu budowlanego.
Studia trwają dwa semestry, termin rozpoczęcia - październik 2020 r, koszt - 8.5 tys. zł, istnieje możliwość zapłaty za każdy semestr oddzielnie.
Wszystkie informacje na temat nowego kierunku - zarządzanie projektami budowlanymi