• Start
  • Wiadomości
  • Nowy odcinek Papetów premierowo 1 maja. Ulubieńcy dzieci i dorosłych opowiedzą o nauce zdalnej

Nowy odcinek Papetów premierowo 1 maja. Ulubieńcy dzieci i dorosłych opowiedzą o nauce zdalnej

„Uroki onlajnu” - to tytuł nowego odcinka internetowego programu Teatru Miniatura pt. „Papety: z ostatniej chwili”. Tym razem głównym bohaterami będą Marlenka i Mirek, którzy podzielą się swoimi wrażeniami ze zdalnej nauki i sposobami, jak nie dać się wynikającej z tego chandrze. Opowiedzą też o... manifestowaniu. Premiera odbędzie się w sobotę, 1 maja, na Facebooku i YouTubie.
26.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Co słychać u Marlenki i Mirka? Jak znoszą edukację zdalną? W Święto Pracy, 1 maja, na Facebooku u YouTubie Teatru Miantura odbędzie się premiera kolejnego odcinka programu „Papety: z ostatniej chwili”
Co słychać u Marlenki i Mirka? Jak znoszą edukację zdalną? W Święto Pracy, 1 maja, na Facebooku i YouTubie Teatru Miniatura odbędzie się premiera kolejnego odcinka programu „Papety: z ostatniej chwili”
mat. Miejskiego Teatru Miniatura

- Nowy odcinek poświęcony będzie nauczaniu - Marlenka i Mirek opowiedzą, jak znoszą naukę zdalną - zaprasza Agnieszka Kochanowska, rzeczniczka Teatru Miniatura i asystentka reżysera „Papetów: z ostatniej chwili”, Michała Derlatki. - Pomysł wziął się stąd, że dochodziło do nas bardzo wiele głosów, jak niedobrze dzieci radzą sobie z taką formą nauki. Powoduje ona u nich m.in. stany depresyjne. Jako miejskiemu teatrowi z repertuarem dla dzieci i młodzieży zależy nam na tym, żeby oddawać emocje najmłodszych.

Będzie to już drugi odcinek drugiego sezonu lalkowej opowieści o rodzinie Papetów - inspirowanej słynnymi Muppetami produkcji. W „Urokach onlajnu” - bo tak został zatytułowany - zobaczymy, jak młode Papety radzą sobie z edukacją zdalną, ale młodzi widzowie dowiedzą się też, czym jest manifestacja.

- Ponieważ premiera, nieprzypadkowo, odbywa się w Święto Pracy, poprzez to słowo rozumiemy zarówno demonstracje - to jak się je robi i po co - ale oznacza ono także po prostu przyzwolenie na powiedzenie głośno, że czegoś potrzebujemy, albo że coś nam się nie podoba, z czymś nam jest trudno. Na przykład ze zdalną edukacją i wynikającym z niej poczuciem osamotnienia, czy z innymi zjawiskami dotykającymi młodych - zdradza Agnieszka Kochanowska.

Scenariusz odcinka: Sandra Szwarc, reżyseria: Michał Derlatka, asystentka reżysera: Agnieszka Kochanowska. Projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska, animacja lalek: Magdalena Żulińska, Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura. Opracowanie muzyczne: Sówka Sowińska. Premiera odbędzie się w sobotę, 1 maja, na Facebooku Teatru Miniatura o godzinie 11:00, oraz na kanale YouTube o godzinie 11:30.

 

W „Urokach onlajnu” poruszony zostanie także temat różnego rodzaju manifestacji
W „Urokach onlajnu” poruszony zostanie także temat różnego rodzaju manifestacji
mat. Miejskiego Teatru Miniatura

 

„Papety: z ostatniej chwili” to bezpłatny, internetowy program informacyjny dla dzieci w odcinkach, na wesoło, z wykorzystaniem teatralnych lalek - rodziny Papetów. Od początku pandemii zajmował się zapoznawaniem dzieci z nową rzeczywistością, oswajając m.in. z zasadami reżimu sanitarnego, edukując i niosąc pociechę.

W pierwszym sezonie dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami higieny i kontaktu w trakcie epidemii, dowiedziały się, czemu muszą zostać w domu i czym jest kwarantanna. Przy okazji poznały malowniczą rodzinę Papetów, znaną z innych przedsięwzięć Miniatury - Dziadka Ryszarda, Babcię Irenę, Marlenkę i Mirka oraz kilka innych lalek, które wychynęły z Rekwizytorni teatru, żeby zagrać w kolejnych odcinkach serii. Pierwszy odcinek drugiego sezonu towarzyszył z kolei Dziadkowi Ryszardowi, Marlence i Mirkowi w obchodzeniu sylwestra i robieniu postanowień na Nowy Rok. Wszystkie odcinki można bezpłatnie oglądać na YouTubie i Facebooku Teatru Miniatury.

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza „Papetami” Teatr realizuje inne cykle - E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia o emocjach, Uchosfera - familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci - warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami, a także udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi.

TV

Mieszkańcy włączają się w rewitalizację Biskupiej Górki