• Start
  • Wiadomości
  • Nowy Port. Przetarg na projekt kameralnego parku sensorycznego ze środków BO

Nowy Port. Przetarg na projekt kameralnego parku sensorycznego ze środków BO

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zwycięskiego pomysłu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on powstanie niewielkiego parku, który wpływać ma na zmysły przebywających w nim osób.
24.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Niewielki park sensoryczny powstanie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, przy ul. Ks. M. Góreckiego
Niewielki park sensoryczny powstanie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, przy ul. Ks. M. Góreckiego
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Park ten ma stać się miejscem o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym. Nieprzypadkowo jego lokalizację zaproponowano przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, mieszczącym się przy ul. Ks. M. Góreckiego. W otoczeniu pięknych drzew kasztanowca, wśród których powstanie Mini Park Sensoryczny, dzieci i młodzież niepełnosprawna, uczęszczająca do wspomnianego ośrodka, będzie mogła integrować się ze społecznością lokalną, a także wychowankami okolicznych przedszkoli i szkół.

- Na terenie parku planujemy powstanie wiaty drewnianej otoczonej roślinami, które będzie można wąchać, oglądać i smakować. Nasi uczniowie oraz goście poczują też pod stopami różnorodność, spacerując po sensorycznej ścieżce. Ustawione będą także elementy dźwiękowe: gong i dzwony rurowe. Dodatkowo rozmieszczone będą ławki, aby ułatwić obcowanie z przyrodą w „Kasztanowym Zakątku”. Niewątpliwymi korzyściami płynącymi z projektu będzie wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży w duchu integracji i współdziałania, umożliwienie terapii i rekreacja na świeżym powietrzu - podkreślają pomysłodawcy tego projektu, związani zresztą zawodowo ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2.

 

Zgodnie z założeniem, mini park sensoryczny ma się składać zatem z: ścieżki sensorycznej, a także ścieżki brukowej. Zamontowane zostaną betonowe ławki i kosze śmietnikowe, zbudowana zostanie też zadaszona wiata o wymiarach około 6x5m z utwardzeniem terenu i wyposażeniem w ławki i stoły. Zaplanowano także postawienie donic na kompozycje ziół wieloletnich.

Szczegółowy zakres tego projektu znany będzie dopiero po opracowaniu dokumentacji projektowej.

- Dodatkowo zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji - zaznacza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

Dopiero kiedy gotowa będzie dokumentacja, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie samych prac. Cały projekt powinien zakończyć się w grudniu 2022 r.

Oferty na opracowanie dokumentacji projektowej można przesyłać do 25 lutego. Termin opracowania projektu określono na siedem miesięcy od daty podpisania umowy.

TV

Mieszkańcy włączają się w rewitalizację Biskupiej Górki