• Start
  • Wiadomości
  • „Psijaciele pomagają”. Nie możesz wyjść z psem w czasie pandemii? Skorzystaj z pomocy

„Psijaciele pomagają”. Nie możesz wyjść z psem w czasie pandemii? Skorzystaj z pomocy

“Psijaciele pomagają” to akcja społeczna skierowana do właścicieli psów - seniorów lub osób przebywających na kwarantannie - którzy potrzebują pomocy w zapewnieniu czworonogom codziennych spacerów. Wolontariusze zrzeszeni w ramach tej akcji bezpłatnie zabiorą psa na przechadzkę. Oferta dotyczy obszaru Trójmiasta.
23.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podczas pandemii wiele czworonogów nie ma szans na spacer
Podczas pandemii wiele czworonogów nie ma szans na spacer
zdj. Anna Rezulak/KFP


“Psijaciele pomagają” to akcja społeczna twórców trójmiejskiego serwisu Pethomer.com, który uruchomiony został w listopadzie br. Serwis powstał z myślą o właścicielach psów, którzy potrzebują czasem pomocy w opiece nad zwierzęciem, jak i o tych, którzy takie wsparcie mogą zaoferować. 

- Planowaliśmy ruszyć z naszym serwisem za jakiś czas, jednak pandemia przyspieszyła nasze plany - wyjaśnia Michał Pawlik, twórca Pethomer.com. - Powstaliśmy po to, aby łączyć ludzi, którzy kochają zwierzęta. Osoby, które przebywają na kwarantannie, a także seniorzy, są teraz w bardzo trudnej sytuacji. Psy nie rozumieją, dlaczego nagle zabroniono im wyjścia na codzienny spacer, a dzięki pomocy wolontariuszy, nie trzeba im tego odmawiać. Pierwszymi bohaterami naszej akcji zostali harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP i Leśnej Szkółki - Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich. Jesteśmy otwarci na wsparcie kolejnych organizacji, które chciałyby dołączyć do naszej inicjatywy. 

Gdańska Chorągiew ZHP zrzesza 2 tysiące harcerzy, Leśna Szkółka - 300 osób. Na ten moment udział w pomocy wolontaryjnej zadeklarowało 50 osób, ale jeśli zapotrzebowanie przy wyprowadzaniu czworonogów będzie duże, dzięki zaangażowaniu harcerzy, rąk do pracy na pewno nie zabraknie. Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do tej inicjatywy i oferować swoją pomoc, są mile widziane. 

 
Harcerze jako pierwsi zadeklarowali pomoc w akcji „Psijaciele pomagają”. Na stronie Pethomer.com  harcerze/wolontariusze mają charakterystyczne tło na swoich profilach
Harcerze jako pierwsi zadeklarowali pomoc w akcji „Psijaciele pomagają”. Na stronie "Pethomer.com" harcerze/wolontariusze mają charakterystyczne tło na swoich profilach i napis "wolontariusz" 
Pethomer.com

 

Jak skorzystać z pomocy?

Serwis Pethomer.com oferuje cztery rodzaje usług: psi hotel, spacer z psem, opiekę dzienną, karmienie. Spacery w ramach akcji odbywają się bezpłatnie, pozostałe usługi są płatne (strony ustalają cenę usługi między sobą).

Mieszkańcy Trójmiasta przebywający na kwarantannie oraz seniorzy mogą znaleźć na Pethomer.com wolontariuszy, którzy wyprowadzą ich zwierzaka na spacer i bezpiecznie odprowadzą go do domu
Mieszkańcy Trójmiasta przebywający na kwarantannie oraz seniorzy mogą znaleźć na Pethomer.com wolontariuszy, którzy wyprowadzą ich zwierzaka na spacer i bezpiecznie odprowadzą go do domu
pixabay.com


- Właściciel psa wchodzi na naszą stronę internetową, wyszukuje usługę której potrzebuje, zaznacza odpowiednie filtry, po czym pokazuje się lista opiekunów, którzy są do dyspozycji - wyjaśnia Michał Pawlik. - Z tych opiekunów, po opisie, po opiniach, wybiera się takiego, który najbardziej odpowiada. Następnie do wybranego opiekuna wysyłamy zapytanie o konkretny termin. Opiekun to zapytanie akceptuje lub nie, jeśli termin pokrywa się na przykład z innym obowiązkami. Osoby, które działają w ramach akcji charytatywnie, na swoim profilu posiadają zieloną ikonę z napisem “wolontariusz”. 

 
Wśród propozycji w serwisie pethomer.com  prócz spacerów z psem, znajdziemy także: opiekę dzienną nad czworonogiem, opiekę długoterminową oraz karmienie
Wśród propozycji w serwisie "Pethomer.com" prócz spacerów z psem, znajdziemy także: opiekę dzienną nad czworonogiem, opiekę długoterminową oraz karmienie
Pethomer.com

 

W serwisie znajduje się także mapa dzięki, której znajdziemy wolontariuszy, którzy znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Po przybliżeniu, pokażą się dokładne lokalizacje osób, które mogą pomóc w opiece nas zwierzęciem. 

 

CZYTAJ:

HelpEat - bezpłatna aplikacja dla restauratorów i klientów, by wesprzeć branżę gastronomiczną

Paka dla Zwierzaka. Do pomorskich schronisk i fundacji trafił sprzęt warty 70 tys. zł

Gdańsk Pomaga - podsumowanie dotychczasowych działań akcji oraz zapowiedź nowych inicjatyw

 

TV

Jarmark Bożonarodzeniowy od 22 listopada do 23 grudnia