Co interesuje młodych ekonomistów? Nagrodzono najlepsze prace magisterskie i licencjackie

Ekonomiczny aspekt wykorzystania energetyki jądrowej, poziom zadowolenia Polaków z usług oferowanych przez firmy obsługujące m.in. paczkomaty, wpływ wojny na funkcjonowanie rynku kapitałowego w państwach będących stronami konfliktu. To zaledwie kilka przykładów tematów, jakie podjęli studenci pomorskich uczelni, w ramach swoich prac magisterskich i licencjackich. Kto przygotował najlepszą pracę?
22.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie grupowe, pozowane, kilkanaście osób, młodszych i starszych, ubranych na galowo, pozuje do zdjęcia
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne promuje najlepsze prace dyplomowe młodych ekonomistów
Fot. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

27 prac dyplomowych z siedmiu uczelni

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne organizuje od 27 lat konkursy, których celem jest wspieranie badań w zakresie współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju regionu gdańskiego. Promują one szczególnie uzdolnionych młodych dyplomantów w dziedzinie ekonomii oraz propagują wiedzę ekonomiczną i działalność Towarzystwa wśród młodzieży akademickiej. Do konkursów mogą być zgłaszane prace magisterskie, licencjackie i inżynierskie napisane w języku polskim lub angielskim, poświęcone problematyce ekonomicznej, które stanowiły przedmiot egzaminu dyplomowego w uczelniach działających na terenie województwa pomorskiego. 

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 27 prac dyplomowych z siedmiu pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Morskiego, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, Powiślańskiej Szkoły Wyższej i Uniwersytetu WSB Merito. 

16 nowych wiat śmietnikowych w Śródmieściu

Logistyka w gdańskim Garnizonie, ekonomia w energetyce jądrowej

W siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Sopocie zorganizowano uroczysty finał XXVII edycji Konkursu Prac Magisterskich im. prof. Lucjana Hofmana oraz XX edycji Konkursu Prac Licencjackich im. prof. Witolda Andruszkiewicza za rok 2023.

W trakcie uroczystości, laureat Konkursu Prac Magisterskich, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Wojciech Kamiński opowiadał zebranym o swojej pracy dyplomowej poświęconej - aktualnemu w ostatnim czasie tematowi - ekonomicznemu aspektowi transformacji energetycznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania energetyki jądrowej w świetle rozwiązań międzynarodowych.

Z kolei Julia Recław zaprezentowała założenia swojej pracy licencjackiej, wypromowanej również na Uniwersytecie Gdańskim, pt. „Funkcje logistyczne „mixed use” na przykładzie Garnizonu w Gdańsku”.

Laureaci konkursów, a także promotorzy zwycięskich prac, otrzymali dyplomy oraz nagrody.

na zdjęciu młody mężczyzna, stoi przy tablicy, na której wyświetlana jest prezentacja
W trakcie uroczystego finału konkursu, jego laureaci opowiadali o zagadnieniach poruszanych w swoich pracach. Na zdjęciu: Wojciech Kamiński, który przedstawił zebranym swoją pracę dyplomową poświęconą tematowi ekonomicznego aspektu transformacji energetycznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania energetyki jądrowej w świetle rozwiązań międzynarodowych
Fot. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Ekonomiści mile widziani w samorządzie 

W wydarzeniu uczestniczył m.in. Ludwik Szakiel, zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który zachęcał absolwentów do podejmowania współpracy z urzędem i wykorzystania swojego dorobku i zainteresowań w aspekcie przyszłych karier zawodowych oraz współpracy z instytucjami samorządowymi i przedsiębiorcami regionu Pomorza.

Z pełnymi wynikami konkursów można zapoznać się TUTAJ.

Konkursy odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Medialnym patronem jest portal www.gdansk.pl.

Partnerami i sponsorami nagród finansowych tegorocznej edycji byli: PKS Gdańsk - Oliwa S.A. oraz Plona Consulting Sp. z o.o.

 

TV

MEVO od kulis i życzenia. Rower metropolitalny ma już rok