50 Airbusów przejdzie przegląd w wielkim hangarze, który powstaje w Gdańsku

Na lotnisku w Gdańsku powstaje hangar do obsługi samolotów, przede wszystkim Airbusów z rodziny A320. Inwestycję realizuje LS Technics, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej. Firma zapowiada, że w nowym hangarze do końca roku 2024 r. wykonane zostaną przeglądy około 50 maszyn.
03.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Konstrukcja wielkiego hangaru
Powstający hangar będzie odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak napór wiatru i opady śniegu
materiały prasowe LS Technics

Jak duży jest hangar?

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru na terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy
 
Konstrukcja hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Jego zewnętrzne wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. 

Od poniedziałku pociągiem elektrycznym na lotnisko. Mogło być do Kościerzyny, ale PKP zawaliły sprawę

Wewnątrz znajdzie się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne. 

Ile samolotów obsłużonych będzie w hangarze?

Obecnie trwa montaż konstrukcji i wewnętrznego poszycia hangaru. Pierwsze przeglądy samolotów będą w nim realizowane jesienią tego roku.
 
- Rozbudowa infrastruktury hangarowej jest częścią obranej przez spółkę strategii rozwoju. Zacieśnianie współpracy z portami regionalnymi to nasz pomysł na rozwój i szereg korzyści dla każdej ze stron. Zakładamy, że do końca roku 2024 w nowym hangarze na lotnisku w Gdańsku zrealizujemy przeglądy ciężkie około 50 samolotów  - mówi Paweł Pilarski, prezes zarządu LS Technics. 

Jakie korzyści są dla lotniska?

Budowa hangaru oznacza także kilkadziesiąt nowych miejsc pracy przede wszystkim dla inżynierów, techników i mechaników lotniczych, ale także logistyków, planistów czy magazynierów części lotniczych.
Budowa wielkiego hangaru
Hangar jest wysoki na ponad sześć pięter
Materiały prasowe LS Technics
Satysfakcji z nowej inwestycji LS Technics nie kryją władze gdańskiego lotniska. 
 
- Większe zaplecze do serwisowania dużych samolotów to lepsza oferta dla przewoźników, to także więcej miejsc pracy dla mieszkańców Pomorza, którzy dbają o swój osobisty sukces, ale także budują pozycję całego regionu – tłumaczy Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Rekord wciąż możliwy! 2,6 mln pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk w I półroczu

Generalnym wykonawcą hangaru jest firma Rekord Hale Namiotowe z Wrocławia.

Informacje o inwestorze

LS Technics jest firmą z 30-letnim doświadczeniem w obsłudze technicznej samolotów średniodystansowych i regionalnych, w tym samolotów z rodziny Airbus A320, Boeing B737, Embraer 170/190 oraz Bombardier Q400.
 
Spółka zatrudnia ponad 600 specjalistów i aktualnie realizuje usługi specjalistyczne dla floty około 120 samolotów, głównie Airbusów A320/321.
Posiada swoje stałe bazy na ośmiu polskich lotniskach: w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu oraz w Olsztynie. LS Technics jest spółką wchodzącą w skład powołanej w 2018 r. Polskiej Grupy Lotniczej

 

TV

Mniej bruku - więcej drzew!