Jak duży jest hangar?
Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru na terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Konstrukcja hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Jego zewnętrzne wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości.
Wewnątrz znajdzie się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne.
Ile samolotów obsłużonych będzie w hangarze?
Obecnie trwa montaż konstrukcji i wewnętrznego poszycia hangaru. Pierwsze przeglądy samolotów będą w nim realizowane jesienią tego roku.
- Rozbudowa infrastruktury hangarowej jest częścią obranej przez spółkę strategii rozwoju. Zacieśnianie współpracy z portami regionalnymi to nasz pomysł na rozwój i szereg korzyści dla każdej ze stron. Zakładamy, że do końca roku 2024 w nowym hangarze na lotnisku w Gdańsku zrealizujemy przeglądy ciężkie około 50 samolotów - mówi Paweł Pilarski, prezes zarządu LS Technics.
Jakie korzyści są dla lotniska?
Budowa hangaru oznacza także kilkadziesiąt nowych miejsc pracy przede wszystkim dla inżynierów, techników i mechaników lotniczych, ale także logistyków, planistów czy magazynierów części lotniczych.
Satysfakcji z nowej inwestycji LS Technics nie kryją władze gdańskiego lotniska.
- Większe zaplecze do serwisowania dużych samolotów to lepsza oferta dla przewoźników, to także więcej miejsc pracy dla mieszkańców Pomorza, którzy dbają o swój osobisty sukces, ale także budują pozycję całego regionu – tłumaczy Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Rekord wciąż możliwy! 2,6 mln pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk w I półroczu
Generalnym wykonawcą hangaru jest firma Rekord Hale Namiotowe z Wrocławia.
Informacje o inwestorze
LS Technics jest firmą z 30-letnim doświadczeniem w obsłudze technicznej samolotów średniodystansowych i regionalnych, w tym samolotów z rodziny Airbus A320, Boeing B737, Embraer 170/190 oraz Bombardier Q400.
Spółka zatrudnia ponad 600 specjalistów i aktualnie realizuje usługi specjalistyczne dla floty około 120 samolotów, głównie Airbusów A320/321.
Posiada swoje stałe bazy na ośmiu polskich lotniskach: w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu oraz w Olsztynie. LS Technics jest spółką wchodzącą w skład powołanej w 2018 r. Polskiej Grupy Lotniczej.