• Start
  • Wiadomości
  • Na bogato - złoty tramwaj kursuje po Gdańsku. O co chodzi?

Na bogato - złoty tramwaj kursuje po Gdańsku. O co chodzi?

Pasażerowie korzystający z transportu publicznego mają obecnie szansę przejechać się oklejonym na złoto tramwajem. Pojazd jest częścią długofalowej kampanii promującej najważniejsze gdańskie arcydzieło. Jakie?
02.08.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Złoty tramwaj jeździ po Gdańsku - 1 sierpnia na linii nr 3, ale nie obsługuje zawsze tej samej trasy

W odpowiedzi na to pytanie pomóc może napis umieszczony na bokach złotego pojazdu, jest to logo Muzeum Narodowego w Gdańsku.

- Tramwaj został oklejony na nasze zamówienie. Jest ważną częścią kampanii zewnętrznej poświęconej obrazowi “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga - wyjaśnia Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowa Muzeum Narodowego w Gdańsku. - Jest to typowo teaserowa kampania, dlatego nie zdradzamy na razie więcej szczegółów.

Akcja promująca największe arcydzieło w zbiorach MNG rozpoczęła się dwa tygodnie temu, równie złotym akcentem - na nośnikach reklamowych w Gdańsku pojawiły się plakaty ze złotą kulą. Co ona oznacza? Również pozostaje na razie tajemnicą.

- Proszę się uzbroić w cierpliwość. W ostatnim tygodniu sierpnia zaczniemy wyjaśniać czym jest ta złota kula w kontekście “Sądu Ostatecznego”, dlaczego wykorzystujemy ten element, dlaczego okleiliśmy tramwaj na złoto i dlaczego właśnie ten kolor dominuje w kampanii - obiecuje Małgorzata Posadzka. - Mamy nadzieję, że wzbudzimy w ten sposób zainteresowanie mieszkańców, że będą mieli własne pomysły na temat tego, jak powiązać dzieło Memlinga z elementami kampanii. Zależy nam na dyskusji na ten temat.

Jak podkreśla rzeczniczka muzeum, wszystkie komentarze dotyczące akcji są cenne i dopuszczalne.

Muzeum Narodowe w Gdańsku... O co może chodzić? Oczywiście o Sąd Ostateczny Hansa Memlinga

Złoty tramwaj pod Operą Bałtycką

Kolejnych złotych akcentów w przestrzeni miasta możemy się spodziewać do końca 2017 r. - roku “Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Kampania jest częścią dużego projektu “Jeden ze 100” poświęconego niderlandzkiemu arcydziełu w zbiorach MNG.

Więcej o wydarzeniach promujących "Sąd Ostateczny" w tym roku:

Arcydzieło pod lupą. Dzieci malują “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga

 

“Sąd Ostateczny” Memlinga dostał rolę w niemieckim filmie fabularnym

 

Pierwsze takie spotkanie z czytelnikami. "Hans Memling" i jego autor


TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna