Złoto i srebro mistrzostw Polski do lat 18 gdańskich tenisistów

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbywały się Mistrzostwach Polski Juniorów (U18). W deblu dwa medale zdobyli młodzi gdańszczanie: Leon Zaorski złoty oraz Victoria Kapcia - brązowy. Oboje są zawodnikami Gdańskiej Akademii Tenisowej.
08.07.2024
Na zdjęciu widać czterech młodych mężczyzn, którzy siedzą razem na podium z dyplomami, pucharami i medalami. Wszyscy są ubrani w stroje sportowe.
Finaliści mistrzostw Polski U18 w turnieju deblowym mężczyzn. Drugi z prawej Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa)

Finały singla

W finale singla juniorek Amelia Paszun (AZS Poznań) pokonała Magdalenę Baniak (Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała) 7:6 (7-5), 6:3. Na najniższym stopniu podium w Gdańsku stanęły Sara Husar (KT Kubala Ustroń) oraz Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub).

W finale singla juniorów Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) wygrał z Jakubem Januchowskim (CKT Grodzisk Mazowiecki) 6:3, 6:2. Trzecie miejsce zajęli Marcin Andrzejczak (MKT Łódź) i Kacper Knitter (SKT Promasters Szczecin).

Mistrzowie i finaliści MPJ w singlu otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego vouchery na kwotę odpowiednio 3000 złotych i 1500 zł do wykorzystania na sfinansowanie startów w zagranicznych turniejach rangi ITF Junior.

Finały debla

Najlepsi w grze podwójnej juniorów okazali się Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) i Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa), zwyciężając w finale Jana Kluczyńskiego (Legia Warszawa) i Małeckiego 7:6 (7-1), 6:3. Brązowe krążki przypadły duetom Marcin Dójczyński (MKT Łódź) i Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) oraz Andrzejczak-Januchowski.

W finale debla juniorek Anna Kmiecik i Maja Pawelska (obie KS Górnik Bytom) pokonały Paszun i Dominikę Podhajecką (GKT Smecz Górzyca) 6:3, 6:4. Brąz przypadł parom Victoria Kapcia (Gdańska Akademia Tenisowa) i Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków) oraz Husar i Nika Hurkacz (Come-On Tennis Club Wrocław).

Finał miksta

Wygona w parze z Kingą Wahl-Maniecką (KS Górnik Bytom) zdobył tytuł w grze mieszanej, pokonując w decydującym meczu Nadię Affelt (Pro Tenis Toruń) i Hrynkiewicza 6:4, 1:6, 11-9.

Wyniki finałów MPJ (U18, Gdańsk):

gra pojedyncza juniorek

Amelia Paszun (AZS Poznań) - Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała) 7:6 (7-5), 6:3

gra pojedyncza juniorów

Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) - Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.) 6:3, 6:2

gra podwójna juniorek

Anna Kmiecik, Maja Pawelska (KS Górnik Bytom) - Amelia Paszun (AZS Poznań), Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) 6:3, 6:4

gra podwójna juniorów

Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań), Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa) - Jan Kluczyński (Legia Warszawa), Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) 7:6 (7-1), 6:3

gra mieszana

Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) - Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń), Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) 6:4, 1:6, 11-9