Rok temu srebro, teraz złoto. Marta Łagownik mistrzynią Europy w triathlonie

W dniach 20-22 czerwca w portugalskiej miejscowości Coimbra odbywały się mistrzostwa Europy w triathlonie. Na średnim dystansie złoty medal wśród kobiet zdobyła gdańszczanka Marta Łagownik. Przed rokiem w Belgii była wicemistrzynią Europy.
24.06.2024
Twarze dwóch uśmiechniętych kobiet, ta na pierwszym planie (po prawej) jest w ciemnych okularach
Marta Łagownik i jej trenerka Monika Smaruj

Rok temu wicemistrzostwo Europy

Marta Łagownik - rocznik 1995, gdańszczanka, zawodniczka klubu sportowego Trójmiejska Akademia Triathlonu, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Przed rokiem podopieczna trenerki Moniki Smaruj w belgijskim Mennen zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy na dystansie średnim, gdzie trzeba przepłynąć 1,9 km, przejechać na rowerze 90 km i przebiec 21 km.

Elita światowego triathlonu w Gdańsku. Polak i Niemka najlepsi w najważniejszym wyścigu

Atak na złoto

Tegoroczny europejski championat w triathlonie odbywał się w portugalskiej miejscowości Coimbra w dniach 20-22 czerwca. Ostatniego dnia - w sobotę - rywalizowały panie na dystansie średnim. Wśród kandydatek do medalu była Marta Łagownik. Po przepłynięciu 1900 metrów Polka była czwarta za trzema Hiszpankami, po jeździe rowerem awansowała na trzecie miejsce. Bieg to był prawdziwy popis siły i determinacji gdańskiej triathlonistki, która jako pierwsza minęła linię mety z czasem 4:08:26.

Drugie i trzecie miejsce dla reprezentantek Hiszpanii: Marty Sanchez Hernandez - 4:12:24 i Laury Gomez - 4:16:00.

Tegoroczne sukcesy

W tym roku zawodniczka z Gdańska m.in. wygrała podczas 70.3 IM Challenge Gran Canaria, zdobyła złote medale mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie średnim i mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie średnim, zajęła drugie miejsce podczas 70.3 Ironman w Warszawie.

Największy sukces pani Marty to mistrzostwo Europy zdobyte w Portugalii.