• Ekstraklasa znowu w Gdańsku, w piątek Lechia vs Motor Lublin

Kup bilet na mecz Lechii z Motorem Lublin. Na stadionie już 4,5 tysiąca zajętych miejsc

W piątek, 26 lipca, o godz. 20.30 Lechia Gdańsk, po sezonie przerwy, zagra znów na Polsat Plus Arena jako drużyna ekstraklasy. Klub zachęca do kupowania biletów oraz karnetów na cały sezon. W pierwszej kolejce Lechia zremisowała ze Śląskiem we Wrocławiu 1:1. Czas na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością? Na poniedziałek, 22 lipca - cztery dni przed meczem - na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk wykupionych jest już 4,5 tysiąca miejsc.
22.07.2024
Piłkarze na boisku
Lechia Gdańsk w zwycięskim meczu z GKS-em Tychy jeszcze w 1. lidze. Wiadomo, że w piątek nie zagra Maksym Chłań (jasno farbowana czupryna), który będzie z reprezentacją Ukrainy na Olimpiadzie w Paryżu. Poza tym jednak Lechia jest zwarta, gotowa i - jak zapewnia trener - dobrze przygotowana do sezonu

Pierwszy mecz na wyjeździe był całkiem udany. Lechia jako beniaminek zmierzyła się we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem, czyli wicemistrzem Polski z ubiegłego sezonu.

Lechia wywiozła z Wrocławia jeden punkt, tracąc bramkę w ostatnich minutach, już w doliczonym czasie gry. Fenomenalnego gola dla Lechii zdobył w 12 minucie z 45 metrów Tomasz Neugebauer.

Poza tym świetnie spisywał się Dominik Piła, imponujący skutecznością na prawej obronie. Znakomite interwencje miał bramkarz Bohdan Sarnawskyi. Warto odnotować, że w drugiej połowie meczu na boisko weszli nowi zawodnicy Lechii: Serhij Bułeca, Bohdan Viunnyk i Karl Wendt. Po kontuzji wrócił też dawno niewidziany Conrado.

Remis Lechii 1:1 we Wrocławiu

Czy u siebie Lechię stać na zgarnięcie pełnej puli i zdobycie trzech punktów? Biało-Zieloni zagrają w domu z Motorem Lublin, który - tak jak Lechia - jest beniaminkiem i awansował do Ekstraklasy z Fortuna 1. Ligi, pokonując zresztą Arkę w barażu 2 czerwca 2024 na stadionie w Gdyni. Dla żółto-niebieskich był to mały koniec świata, dla Motoru - powrót do piłkarskiego nieba.

Są już bilety i karnety

Lechia poinformowała, że bilety na pierwszy mecz domowy są już dostępne w sprzedaży online oraz w punktach stacjonarnych. Można już także kupić karnety na rundę jesienną bądź na cały sezon 2024/25.

Ceny biletów na mecz z Motorem Lublin wahają się od 25 do 65 zł, zależnie od sektora i odpowiednich ulg. Z kolei za wejście na lożę typu Silver zapłacimy 300 zł.

Karnety na cały sezon to wydatek rzędu 408 - 884 zł; a tylko na rundę jesienną: 216 - 468 zł. Tu także decyduje, gdzie siedzimy i jaki rodzaj ulgi nas obejmuje.

Gdańsk, ulica Długi Targ 28/29
Saloniki Prasowe Kolporter (lista punktów)

Dodatkowo kasy biletowe przy Polsat Plus Arenie Gdańsk (w dniu meczu od 2 godzin przed meczem): Gdańsk, ulica Pokoleń Lechii Gdańsk