Jak być eko na morzu? Poznaj “Katalog Żeglarza Bałtyckiego” dla młodzieży i nauczycieli
Projekt PROPACT - by wrócić do dobrej zabawy
W dobie błyskawicznie rozwijających się nowych technologii, partnerzy projektu PROPACT z sześciu krajów (w tym m.in. Gdański Ośrodek Sportu jako jeden z przedstawicieli Polski) pochylili się nad tradycyjnymi sportami i grami. Przyjrzeli się znanym z podwórka zabawom i zapomnianym dyscyplinom sportowym po to, by na nowo dać im szansę na stanie się narzędziami służącymi realizacji celów zrównoważonego rozwoju, edukacji i spójności społecznej a przede wszystkim - co oczywiste - dobrej zabawy!
Joga, zumba, gimnastyka dla seniorów i inne - ruszają zajęcia “Aktywuj się w Gdańsku”
Źródło pomysłów na gry i zabawy do wykorzystania na co dzień
Specjaliści z Uniwersytetu w Saragossie, wspierani przez grono doświadczonych partnerów, przygotowali przewodnik i kurs e-learningowy po grach i zabawach z całej Europy. Kurs i przewodnik zawierają nie tylko instrukcje krok po kroku i cenne wskazówki metodologiczne, ale również pogłębioną refleksję o kontekście kulturowym, historycznym i społecznym gier i sportów, jako ważnego elementu dziedzictwa kulturowego.
Przewodnik po najciekawszych europejskich grach i zabawach do przejrzenia i ściągnięcia
Partnerzy projektu przygotowali też dwie wersje e-learningowego kursu:
- Pierwsza, dedykowana jest dzieciom i młodzieży,
- Druga jest dla profesjonalistów: nauczycieli, instruktorów, osób pracujących z młodzieżą.
Kurs zawiera obszerne instrukcje krok po kroku oraz przystępnie podaną teorię. Zapewnia przygotowanie do rozpoczęcia przygody z tradycyjnymi grami i sportami.
Projekt PROPACT: “Promotion of physical activity through european traditional sports („Promocja aktywności fizycznej poprzez europejskie sporty tradycyjne”) współfinansowany jest ze środków UE w ramach Programu Erasmus+.