Krótki film o ekonomii społecznej na Pomorzu. Poznaj historie ludzi, którym dała pracę

W przedsiębiorstwach ekonomii społecznej na Pomorzu zatrudnionych jest ponad 640 osób z różnego powodu wykluczonych z otwartego rynku pracy. Film powstał w ramach podsumowania dotychczasowego rozwoju ekonomii społecznej w naszym regionie. Poznaj historie pań Izabeli, Marii i Moniki oraz pana Pawła, którzy pracują w firmach ekonomii społecznej w Dzierzgoniu, Kościerzynie i Gdańsku.
11.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kobieta w średnim wieku na tle różnych wytworów krawieckich (poduszek, maskotek)
Pani Maria - jedna z bohater filmu o ekonomii społecznej na Pomorzu
screen z filmu

I Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej 

Film miał premierę podczas I Kongresu Pomorskiej Ekonomii Społecznej, który odbył się na początku października na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

Kongres był okazją do podsumowania działań na rzecz rozwoju tej mało wciąż znanej gałęzi gospodarki (a dokładnie - do podsumowania projektu dotyczącego rozwoju i popularyzacji ekonomii społecznej realizowanego przez Urząd Marszałkowski w okresie wydatkowania środków unijnych 2014 - 2020). 

Ekonomia społeczna na Pomorzu - osiągnięcia i wyzwania “wrażliwego” biznesu

Mówią pracownicy firm ekonomii społecznej

W filmie głos zabierają pracownicy przedsiębiorstw ekonomii społecznej: Fundacji “Serce dla sportu” z Gdańska, Spółdzielni Socjalnej “Sercem do ludzi” w Dzierzgoniu i Stowarzyszenia Los z Kościerzyny.

Jednym z bohaterów materiału jest też Maciej Kochanowski z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który opowiada o tym, w jaki sposób i w jakim celu powstają firmy ekonomii społecznej. Porównuje je do łodzi:  - Przy czym nie są to łodzie ratunkowe, ale takie, które pozwalają osobom wykluczonym z otwartego rynku pracy przenieść się do nowego, lepszego miejsca, albo złowić rybę - zadbać o swój własny los.

OBEJRZYJ FILM

TV

Nowe auta dla Straży Miejskiej