• Start
  • Wiadomości
  • Konsultacje społeczne w sprawie zmian statutów 6 gdańskich dzielnic

Konsultacje społeczne w sprawie zmian statutów 6 gdańskich dzielnic

W dniach 5-20 lutego 2024 odbędą się konsultacje społeczne dotyczące zmiany statutów dzielnic Brętowo, Jasień, Piecki-Migowo, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice i Wzgórze Mickiewicza. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie w kwestii zmian granic wspomnianych dzielnic.
29.01.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok z góry: na pierwszym planie domki jednorodzinne, w tle bloki piętrowe
Rozwój miasta i jego zabudowy powoduje, że potrzebne są korekty statutów dzielnic. Te mają dotyczyć Brętowa, Jasienia, Piecek-Migowo, Siedlec, Ujeściska-Łostowice i Wzgórza Mickiewicza
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Co się może zmienić?

Rozwój miasta i jego zabudowy powoduje, że potrzebne są korekty statutów dzielnic. To pierwsze obszary, w których będzie można wprowadzić takie zmiany. Skorygowanie granic może mieć wpływ na środki finansowe dzielnic. Dla mieszkańców terenów granicznych może być to także zmiana reprezentantów, na których będą głosowali w wyborach do Rady Miasta i Rady Dzielnicy.

Opinia mieszkańców w konsultacjach wyrażana będzie poprzez wypełnienie tradycyjnego formularza. Będzie można go dostarczyć osobiście, wysłać pocztą na adres:

Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8-12 z dopiskiem „Konsultacje - zmiana statutów dzielnic” lub wysłać mailem na adres konsultacje@gdansk.gda.pl.

Uprawnieni do wzięcia udziału w konsultacjach są wszyscy mieszkańcy wskazanych dzielnic.

Spotkania konsultacyjne

Zaplanowano także trzy spotkania dla mieszkańców, podczas których również będzie można wypełnić formularze opinii.

  • Siedlce i Wzgórze Mickiewicza, spotkanie 12 lutego 2024 w godz. 17.30-19.30, VIII LO ul. Kartuska 128 (korytarz pawilonu)
  • Brętowo i Jasień, spotkanie 13 lutego 2024 w godz. 17.30-19.30, SP 38 ul. Leśna Góra (korytarz szkolny)
  • Piecki-Migowo i Ujeścisko-Łostowice, spotkanie 15 lutego 2024 w godz. 17.30-19.30, SP 1 ul. Poli Gojawiczyńskiej 10 (sala teatralna)

Na formularzu wyrażenia opinii do propozycji zmiany statutu dzielnicy będzie trzeba podać imię i nazwisko, adres oraz wypełnić oświadczenie, że jest się mieszkańcem obszaru, którego dotyczą zmiany. Następnie będzie można przeczytać dokładny opis przebiegu nowej granicy oraz zobaczyć to oznaczenie na mapie. Wówczas będzie można zaznaczyć opcję: tak / nie lub nie mam zdania.

Po zakończeniu konsultacji wyniki zostaną przedstawione prezydent Gdańska. Po ustosunkowaniu się przez prezydent do opinii mieszkańców, zostanie opracowany raport podsumowujący konsultacje, który zostanie przedstawiony Radzie Miasta Gdańska na najbliższej sesji, po zakończeniu konsultacji.

Według zarządzenia, konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę osób biorących w nich udział.

TV

Port Lotniczy Gdańsk powitał 6-milionowego pasażera. To nowy rekord