Jaki jest program Michała Urbaniaka?
Choć Michał Urbaniak na co dzień mieszka w Mostach, gmina Kosakowo, to ma sprecyzowane poglądy na funkcjonowanie Gdańska. Uważa, że miasto potrzebuje dobrego i sprawnego w zarządzaniu gospodarza.
- Już najwyższy czas przywrócić Gdańsk mieszkańcom i rozwinąć ogromny potencjał, na jaki zasługuje nadmorska stolica naszego województwa. Przez ostatnie lata miasto de facto odwracało się od morza. Dość bylejakości, dość udawania, że zarządza się miastem. Dość tego, by Gdańsk był miastem, w którym będzie się tylko mówiło, że wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni, a tak naprawdę pod skorupą wszystko trzeszczy - powiedział w poniedziałek, 11 marca, na konferencji prasowej w Domu Technika NOT, Michał Urbaniak.
Znamy kandydatów do Rady Miasta Gdańska koalicji “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna"
Jego zdaniem, Gdańsk ze swoją ponad tysiącletnią historią w pełni zasługuje na to, żeby być jednym z europejskich miast, w których żyje się dobrze.
- Gdańsk powinien być miastem bez zadłużonego budżetu - dziś na kwotę 524 milionów złotych. Na to zgody być nie może. Gdańsk powinien być zarządzany w sposób racjonalny, w którym traktuje się wszystkich mieszkańców sprawiedliwie i nie rozróżnia na lepszych i gorszych - mówił b. poseł Konfederacji.
Chcesz, ale czy możesz głosować w Gdańsku? Zadbaj o to - ulotka wyjaśnia co i jak
W ramach przywracania wpływu mieszkańców na życie miasta Michał Urbaniak chciałby np. wprowadzić internetowe konsultacje społeczne.
Kim jest Michał Urbaniak?
Michał Urbaniak (ur. 1990) - absolwent bezpieczeństwa narodowego na Akademii Marynarki Wojennej oraz zarządzania projektami na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu (obie uczelnie w Gdyni), a także rolnictwa na Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
Od roku 2009 zaangażowany w działalność społeczno-polityczną na Pomorzu opartą o wartości chrześcijańskie i narodowe.
Analityk, kierownik projektów, prowadził własną firmę z branży IT. Aktualnie, Michał Urbaniak jest dyrektorem biura prasowego Konfederacji.
Poseł Konfederacji w kadencji Sejmu 2019-2023. Pracował w komisjach gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, kultury i środków masowego przekazu, rolnictwa i rozwoju wsi.
Mąż i ojciec.
7 kwietnia wybieramy władze samorządowe. Będzie nagroda za najwyższą frekwencję
Do tej pory swój start w wyborach prezydenckich ogłosili oficjalnie:
- Aleksandra Dulkiewicz - Koalicja Obywatelska - Wszystko dla Gdańska
- Mariusz Andrzejczak - własny komitet wyborczy
- Andrzej Pecka - Wspólna Gdańska Droga 2050
-
Tomasz Rakowski - Prawo i Sprawiedliwość
-
Adam Szczepański - Społeczny Gdańsk
Kiedy pójdziemy do urn?
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, w godz. 7.00 ‑ 21.00.
W przypadku wyborów na prezydenta miasta, jeśli żaden z kandydatów nie osiągnie ponad 50-procentowego poparcia, zarządzona zostanie II tura głosowania. Odbędzie się 21 kwietnia. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem z pierwszych wyborów.