O czym będzie najbliższa Akademia Solidarności?
Zagrożenia dla demokracji, wolność mediów, odpowiedzialność i etyka dziennikarska, polityka feministyczna i krytyczne myślenie - to główne obszary tematyczne Akademii Solidarności edycji 2024/2025.
Tematy zostały skonstruowane w taki sposób, aby uczestnicy stawili czoła wyzwaniom, jakie stoją przed europejską solidarnością, pozostawiając w cieniu narodowe narracje.
Dziedzictwo dla przyszłości. W ECS rozmawiano o nowej roli muzeów i instytucji kultury
W trakcie projektu każdy będzie miał możliwość napisania artykułu związanego z tematyką przewodnią tegorocznej edycji. Wybrane teksty zostaną opublikowane w drukowanym wydaniu czasopisma „New Eastern Europe”.
Szczegóły Akademii Solidarności
Inauguracja Akademii Solidarności odbędzie się w Gdańsku w dniach 17-19 października 2024 r., podczas realizowanego przez ECS filmowego All About Freedom Festival. Finał odbędzie 3-4 czerwca 2025 r. w ECS podczas konferencji "Europa z widokiem na przyszłość".
UWAGA! Projekt jest realizowany w języku angielskim.
Ogółem, zaplanowano cykl 72 godzin zajęć: pięć 2-dniowych spotkań i jedno 3-dniowe. Warsztaty, wykłady, debaty, spotkania z udziałem ekspertów różnych dziedzin odbywać się będą online oraz w trakcie zjazdów w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.
Inauguracyjna sesja Gdańskiej Rady Seniorów - “srebrni” radni zaczynają pracę
Organizatorzy pokrywają uczestnikom Akademii Solidarności koszty zakwaterowania, noclegu, przejazdu i wyżywienia.
Akademia Solidarności to międzynarodowy projekt, który już od 20 lat inspiruje i wspiera w rozwoju młode elity intelektualne Europy.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja im. Friedricha Eberta w Warszawie oraz New Eastern Europe.
Ostatnia szansa na zapisy
Rejestracji do Akademii Solidarności można dokonać tutaj. Grupa uczestników ma liczyć 15 osób.
Termin zgłoszeń upływa w środę, 25 września, o północy.
Bezpłatne przejazdy dla uczniów w nowym roku szkolnym - zadbaj o formalności
Więcej informacji o projekcie można na stronie internetowej ECS. Zainteresowani mogą też pisać maile do Agnieszki Detko-Osipowicz z Europejskiego Centrum Solidarności, na adres: a.detko@ecs.gda.pl.