Koncern rybny z Grenlandii wybrał Gdańsk na swoje europejskie biuro usług dla klientów

Royal Greenland otworzył w czwartek, 22 sierpnia, w Gdańsku swoje Europejskie Centrum Usług Wspólnych. Przedsiębiorstwo, którego początki sięgają końca XVIII wieku, należy do światowych liderów na rynku dystrybucji i przetwórstwa krewetek zimnowodnych i halibuta grenlandzkiego. W Gdańsku zatrudni ponad 30 osób, którzy będą obsługiwać klientów firmy z Grenlandii na całym świecie.
22.08.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia grupę pięciu osób, które stoją razem, pozując do zdjęcia w eleganckich, biznesowych strojach. W tle widać banery i ekran telewizyjny z logiem firmy Royal Greenland . Ekran wyświetla obraz statku na morzu oraz tekst dotyczący europejskiego centrum usług tej firmy. Osoby na zdjęciu wyglądają na uczestników jakiegoś wydarzenia biznesowego lub konferencji, uśmiechają się do kamery, co sugeruje, że atmosfera jest pozytywna. W tle znajdują się półki z książkami i dekoracyjne elementy, co nadaje otoczeniu profesjonalny wygląd.
Od lewej: Marcin Grzegory - zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Susanne Arfelt Rajamand - dyrektor generalny Royal Greenland A/S, Gabriela Wasilewska-Gaweł - dyrektor Royal Greenland Poland Europejskie Centrum Usług Wspólnych Gdańsk, Leszek Bonna - wicemarszałek województwa pomorskiego, Robert Jan Treebus - dyrektor handlowy Royal Greenland A/S, Piotr Ciechowicz - wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza
mat. Agencja Rozwoju Pomorza

Gdańsk, dlatego, że ...

Biuro Royal Greenland rozpoczęło swoją działalność w Oliwie na 12. piętrze biurowca Wave, przy al. Grunwaldzkiej 347.
 
Dlaczego spółka z Grenlandii właśnie nasze miasto wytypowała na siedzibę Europejskiego Centrum Usług Wspólnych?
 
- Wybraliśmy Gdańsk ze względu na dostępność wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników, bliskość Skandynawii oraz fakt, że jako firma zajmująca się owocami morza czujemy się komfortowo w mieście portowym. Polska posiada ponad 1500 Centrum Usług Wspólnych i jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym z Grenlandii - wyjaśniła Susanne Arfelt Rajamand, dyrektor generalny Royal Greenland A/S.
Gdańskie biuro Royal Greenland, w którym w najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie ponad 30 profesjonalistów, będzie świadczyć usługi w zakresie m.in. obsługi klienta globalnego, logistyki, księgowości i marketingu.
 
Otwarcie przez grenlandzką firmę Europejskiego Centrum Usług Wspólnych ma na celu poprawę obsługi klienta i efektywności operacyjnej. 

Trójmiasto przyjazne inwestorom

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego podkreśla, że decyzja Royal Greenland o otwarciu biura w Gdańsku jest potwierdzeniem, że Trójmiasto oferuje atrakcyjne warunki do rozwoju biznesu opartego na wysoko wykwalifikowanych kadrach.
Zdjęcie przedstawia uroczystą ceremonię przecięcia wstęgi, najprawdopodobniej z okazji otwarcia nowego centrum usług lub podobnego wydarzenia. Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, stoją obok siebie, trzymając nożyczki w dłoniach, uśmiechają się i pozują do zdjęcia tuż przed przecięciem czerwonej wstęgi. Mężczyzna ma na sobie jasną marynarkę w prążki, a kobieta jest ubrana w ciemny żakiet. W tle widać ekran, na którym wyświetlony jest obraz statku oraz informacja o wydarzeniu związanym z Royal Greenland , datowana na 22 sierpnia 2024 roku. Po prawej stronie widoczny jest fragment banera oraz ręka innej osoby, która fotografuje lub filmuje to wydarzenie. Atmosfera na zdjęciu jest radosna i oficjalna.
Tradycyjne przecięcie wstęgi: Leszek Bonna - wicemarszałek województwa pomorskiego oraz Susanne Arfelt Rajamand - dyrektor generalny Royal Greenland A/S
mat. ARP
 
- A jakość obsługi, otwartość na potrzeby konkretnych firm to dodatkowe czynniki, którymi możemy konkurować o najbardziej wymagających inwestorów - dodaje samorządowiec. 
 
Utworzenie przez Royal Greenland placówki w Gdańsku było możliwe dzięki wsparciu Invest in Pomerania. To regionalna inicjatywa non-profit, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza (ARP), która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. W regionie pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

O Grenlandii

Grenlandia jest największą wyspą na świecie. Swoją powierzchnią -  2 166 086 km² - przewyższa Francję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy i Wielką Brytanię razem wzięte. Mimo tak wielkiego obszaru ludność Grenlandii liczy zaledwie ok. 56 000 osób. Zamieszkują oni tereny wyłącznie wzdłuż wybrzeży, ponieważ środek wyspy przez cały rok jest pokryty lodem.
Grenlandia, Wyspy Owcze i Dania razem tworzą Królestwo Danii. 

O Royal Greenland

Historia Royal Greenland sięga 1774 r., kiedy to duńskie państwo rozpoczęło handel w Grenlandii. Wtedy powstał Królewski Grenlandzki Departament Handlu. W 1979 r. odpowiedzialność za handel przejął rząd Grenlandii, a niedługo potem nazwa Royal Greenland została ustanowiona jako znak towarowy dla grenlandzkich artykułów o szczególnie wysokiej jakości.
 
Royal Greenland A/S, z siedzibą w Nuuk, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w pełni należącą do Skarbu Państwa Grenlandii. 
 
Zatrudniając 2200 pracowników, sprzedaje rocznie ok. 100 000 ton owoców morza. Przychody grenlandzkiego przedsiębiorstwa sięgają ok. 700 milionów euro. 
Firma opiera się na bogatych tradycjach lokalnych społeczności rybackich Grenlandii. Koncentruje się na takich gatunkach jak krewetki zimnowodne, halibut grenlandzki, krab śnieżny, dorsz i tasza. 
 
Rybacy wyładowują swoje połowy w ponad 38 zakładach wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii i atlantyckiej Kanady. Flota Royal Greenland operuje też na Północnym Atlantyku i Oceanie Arktycznym.
 

TV

Na Srebrnej posadzono mikrolas