• Start
  • Wiadomości
  • Jak zagospodarować bastiony Wilk i Wyskok? Przyjdź na spacer i konsultacje dla mieszkańców

Jak zagospodarować bastiony Wilk i Wyskok? Przyjdź na spacer i konsultacje dla mieszkańców

Trwa kolejny etap rewitalizacji Dolnego Miasta. Część inwestycji realizuje Miasto, część prywatny inwestor w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. Trwają przygotowania do kolejnego etapu prac. W środę, 23 listopada, zaplanowano spotkanie dla mieszkańców. Przyjdźcie i opowiedzcie o tym, jakie macie oczekiwania wobec terenu bastionów.
22.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W środę spotkanie z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania bastionów Wilk i Wyskok. Przyjdźcie
W środę spotkanie z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania bastionów Wilk i Wyskok. Przyjdźcie
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Porozmawiajmy o zagospodarowaniu bastionów Dolnego Miasta

Środowe spotkanie będzie już kolejnym poświęconym rozmowie o możliwych sposobach zagospodarowania Bastionów Wilk i Wyskok, na które zaprasza Miasto oraz prywatny inwestor.

Mieszkańcy pytają o rewitalizację Dolnego Miasta w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

- Zaproszenie to, to także efekt naszych zobowiązań, które przedstawiliśmy na spotkaniu w maju br., poświęconym przedstawieniu wstępnych propozycji zagospodarowania Bastionu Wilk - prezentowana była wówczas koncepcja boiska na terenie bastionu. Spotkanie, które zaplanowaliśmy 23 listopada, to kontynuacja rozmów o możliwych sposobach zagospodarowania terenów bastionów i oczekiwań oraz wyobrażeń mieszkańców o tym, jak one powinny wyglądać i jakie pełnić funkcje - tłumaczą organizatorzy.
W środę zaplanowano na początek spacer po bastionach, a po nim warsztaty - w Szkole Podstawowej nr 65. Będzie to okazja do podzielenia się swoimi pomysłami i propozycjami, które pomogą w stworzeniu koncepcji i propozycji do dalszych rozmów m.in. z konserwatorem zabytków.
Szczegóły spotkania:
godz. 16.00 - spacer po bastionach, start przy Bastionie Wilk
godz. 17.00 - 18.30 - warsztaty w Szkole Podstawowej nr 65
Spacer i warsztaty poprowadzi Przemysław Kluz przy udziale przedstawicieli m.in. Urzędu Miejskiego i partnera prywatnego w ramach inwestycji PPP.

Dolne Miasto. Ruszyły prace związane z zagospodarowaniem terenów wokół bastionów

Do czego zobowiązany jest prywatny inwestor na Dolnym Mieście?

Konsorcjum GGI Dolne Miasto na rewitalizację istniejącej zabudowy, terenów zielonych oraz wzniesienie kilkunastu nowych budynków na obszarze 11 hektarów Dolnego Miasta ma czas do 2027 roku. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z konsorcjum GGI, miasto Gdańsk wniosło do projektu 39 nieruchomości. W zamian za to partner prywatny zobowiązany jest do realizacji celów publicznych na rzecz dzielnicy. Są to m.in. remonty i budowa nowych dróg  (np. przedłużenie ul. Radnej i Przyokopowej), zagospodarowanie terenów zieleni (bastion Wilk, Reduta Wyskok, nabrzeża Nowej Motławy). Pojawią się też nowe place zabaw, siłownie, punkty widokowe, park linowy, amfiteatr, toalety publiczne i miejsca piknikowe. Zostanie wyremontowana i przeznaczona na cele kultury dawna szkoła przy ul. Śluza 3, a przy Szkole Podstawowej nr 65 powstało już boisko z niezbędną infrastrukturą. Przy ul. Szuwary 2 zostanie zbudowane przedszkole. Powstaną też cztery garaże podziemne. Zgodnie z zamierzeniami, plac przed dawną zajezdnią tramwajową przeistoczy się w prawdziwe centrum Dolnego Miasta, a zmodernizowana zajezdnia zyska nowe życie, służąc mieszkańcom. Wokół placu zostanie uzupełniona zabudowa. W sumie na Dolnym Mieście w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego powstanie 18 nowych budynków, w których 70 proc. powierzchni będzie przeznaczone na mieszkania, a 30 proc. na usługi. Kolonia Abegga zostanie odtworzona jako interesujące połączenie historii z nowoczesnością.

2

TV

Wieczór dla tramwaju widmo