• Start
  • Wiadomości
  • Jak studiować i żyć za granicą? Stypendyści Fahrenheita otwierają swój blog na gdansk.pl

Jak studiować i żyć za granicą? Stypendyści Fahrenheita otwierają swój blog na gdansk.pl

Jest ich dwanaścioro. Studiują różne kierunki na różnych uczelniach, w różnych krajach. Łączy ich jedno - wszyscy otrzymują stypendium naukowe Prezydenta Miasta Gdańska im. G. D. Fahrenheita. Teraz nasza redakcja udostępnia im adres www.gdansk.pl/fahrenheit, aby mogli tworzyć swojego bloga.
22.04.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Stypendyści Fahrenheita poprzez blog na gdansk.pl chcą otwierać się na świat

Pomysł bloga

Zaczęło się od maila od Julii Stankiewicz, która na University of Manchester studiuje inżynierię lotniczą:

"Piszę w sprawie pomysłu, który narodził się wśród nas, stypendystów, aby promować studia za granicą i pomagać się na nie dostać. Mam na myśli prowadzenie wspólnego bloga. Tematyka naszych wpisów byłaby różna: opisy metod nauczania, życie za granicą, problemy związane z finansami, możliwości, jakie oferują nam nasze uczelnie itp. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele osób marzy o studiach za granicą, ale nie wie, gdzie szukać informacji o nich z pierwszej ręki".


Studenci z doświadczeniem

Oprócz Julii w gronie autorów bloga są jeszcze: Adam Małagowski, Daniel Egielman, Patrycja Łapińska, Malwina Strugała, Joanna Wolska, Zuzanna Wężyk, Justyna Frankowska, Agnieszka Rześniowiecka, Tadeusz Janik, Natalia Egielman i Daniel Krajnik. Sami będą go tworzyć i aktualizować, umieszczać nowe artykuły.

Treści mają zaciekawić młodych ludzi studiujących bądź marzących o studiowaniu za granicą. Autorzy proszą o uwagi i opinie. Zachęcają do kontaktu.


Aplikowanie na studia zagraniczne różni się od aplikowania na polskie uczelnie

Różnorodna tematyka

Jaki kierunek studiów wybrać? Na jakiej uczelni? W jakim kraju? Jak aplikować? Czy student musi głodować? Ile kosztuje życie za granicą? Czy wreszcie, jak wyjazd z domu zmienia życie i człowieka?

W blogu Stypendystów Fahrenheita znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania. Odpowiedzi pisane przez ludzi, którzy doświadczyli osobiście, rzec można na "własnej skórze", pobytu na zagranicznej uczelni.
 

Młodym autorom życzymy dobrego pióra i świetnych pomysłów, a wszystkich zachęcamy do realizacji włanych marzeń i odwiedzenia adresu www.gdansk.pl/fahrenheit


Nie wiadomo jak wyglądał Daniel. G. Fahrenheit. Ten portret stworzyli naukowcy z Politechniki Gdańskiej

Czym jest stypendium im. Fahrenheita, którego patronem jest urodzony w Gdańsku słynny holenderski naukowiec?

Stypendium im. Fahrenheita to pierwsze w Polsce stypendium naukowe dla najwybitniejszych maturzystów, absolwentów polskiej lub międzynarodowej matury, które przeznaczone jest na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów studiów zagranicznych. Dzięki niemu najzdolniejsi absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, będący stałymi mieszkańcami Gdańska, mogą podjąć studia na prestiżowych uczelniach całego świata.

Więcej na temat Stypendium im. Fahrenheita znajdziesz TUTAJ


Zobacz galerię z wręczenia stypendiów w 2016 r.

TV

Wrzeszcz Górny gotowy na święta