Tempo życia i konsumpcji zmienia relacje międzyludzkie. Kryteria wyboru partnera naznaczone są nowymi potrzebami, umiejętnościami, emocjami i językiem. Jak to wpływa na nasze związki miłosne? Co dzieje się w naszych głowach, gdy jesteśmy zakochani? Jacy będą kochankowie przyszłości? Jaką Pieśń nad pieśniami zapisze ludzkość w nadchodzącej epoce kolonizacji kosmosu?
Odpowiedzi na te ważkie pytania związane z miłością (na dwa dni przed Walentynkami) udzieli dr Agata Kołodziejczyk – astrobiolog i neurobiolog z Analog Astronaut Training Center, trenerka astronautów i badaczka przyszłych warunków życia ludzi na Księżycu, naukowiec Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Dr Kołodziejczyk będzie również opowiadać o miłości od strony biochemii mózgu, a także o tym, jak radzić sobie będą kolejne pokolenia zakochanych w czasach, gdy ludzie powszechnie będą latać w kosmos i pojawią się związki na kosmiczną odległość.
Wykład odbędzie się 12 lutego 2020, w środę, o godz. 17 w Sali Haxo (I piętro Wozowni Artyleryjskiej). Wydarzenie na Facebook`u
To będzie już czwarte spotkanie z nowego cyklu Hevelianum, który przygotowano z myślą o dorosłych entuzjastach nauki.