Przedstawicielki urzędów miasta m.in. Warszawy, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Katowic, Szczecina i Poznania rozmawiały w Gdańsku, w Centrum Dolna Brama, o tym, jak uczynić polskie miasta jeszcze bardziej równościowymi i mniej dyskryminacyjnymi.
W czasie wtorkowego spotkania omawiano różne strategie równego traktowania, współpracę z biznesem, etc.
Wiceprezydentka Monika Chabior powiedziała na początek: - Drogie dziewczyny! Cieszę się, że do nas dojechałyście. Z naszej, gdańskiej perspektyw jest ważne, żeby w polityce równościowej szukać takich narzędzi wdrożenia, które odczują ludzie. Łączymy społeczników z urzędnikami. Mamy poczucie, że nie ma nic gorszego niż zapraszanie społeczników do płonnych rozmów. Staramy się, że decyzje były podejmowane już podczas spotkania, a nie żeby pogadać i się rozejść bez efektów.
Barbara Borowiak z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku powiedziała naszemu portalowi: - Cieszymy się, że gdańskie dobre praktyki dotyczące równego traktowania są inspiracją dla innych miast w Polsce. W obecnej sytuacji społeczno-politycznej mamy nadzieję, że działania w obszarach równości będą się dalej rozwijać. Jednak ich efektywność zależeć będzie od ścisłej współpracy miast i regionów wokół wspólnych priorytetów i standardów.
XVI Kongres Kobiet odbędzie się w Trójmieście
Pełnomocniczki omówiły też pomysły spotkań i warsztatów na nadchodzący Kongres Kobiet współorganizowany przez trójmiejskie prezydentki, który odbędzie się 28 i 29 września w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.
Tematyka Kongresu będzie obejmowała m.in. ekonomię, ekologię, zdrowie psychiczne, kulturę, edukację, bezpieczeństwo i przywództwo kobiet. Planowane są także warsztaty oraz konsultacje m.in. prawne i psychologiczne.
Nasza fotorelacja: