Paulina Bohdanowicz-Godfrey pracuje w korporacji hotelowej Hilton Worldwide na stanowisku dyrektora do spraw energii i ochrony środowiska na Europę Bliski Wschód i Afrykę. Jej zadaniem jest wdrażanie w globalnej hotelowej sieci przyjaznych rozwiązań technologicznych i operacyjnych, a także dbałość o społeczną odpowiedzialność biznesu.
- Paulina zawsze była wyjątkowa, nie jestem więc specjalnie zdziwiony jej sukcesem i bardzo mnie on cieszy - mówi prof. Jacek Namieśnik, chemik i rektor elekt Politechniki Gdańskiej, który pamięta Paulinę Bohdanowicz-Godfrey z czasu jej studiów na Wydziale Chemicznym. - Myślę, że do jej sukcesu przyczyniła się cała międzynarodowa droga studiów, którą przeszła. Zawsze interesowała ją problematyka ochrony środowiska, jest zdecydowanie właściwą osoba na właściwym miejscu.
Lista 50 najbardziej wpływowych kobiet w inżynierii w Zjednoczonym Królestwie ogłoszona została po raz pierwszy właśnie w 2016 r.
Opracowali ją dziennikarze gazety Daily Telegraph we współpracy z Towarzystwem Kobiet Inżynierów (Women`s Engineering Society). Jurorzy wybierali spośród blisko 900 nominowanych inżynierek.
Paulina Bohdanowicz-Godfrey występuje na liście wpływowych kobiet w bardzo szacownym gronie brytyjskich koleżanek. W Top 50 znalazła się m.in: szefowa Królewskiej Akademii Inżynierii (Royal Academy of Engineering), przewodnicząca Organizacji Wytwórców EEF (EEF Manufacturers` Organisation czy jedyna kobieta inżynier zasiadająca w Izbie Gmin. Wśród najbardziej wpływowych inżynierek znaleźć można zarówno kobiety pracujące w przemyśle, budownictwie, energetyce i transporcie, ochronie środowiska, jak również i prowadzące badania naukowe.
Droga zawodowa wpływowej inżynierki rozpoczęła się na Politechnice Gdańskiej, gdzie w 1999 roku ukończyła anglojęzyczny kierunek studiów inżynierskich environmental protection and management (ochrona środowiska i zarządzanie) na Wydziale Chemicznym. Na tym samym wydziale wykładowcą był zresztą jej ojciec - dr Władysław Bohdanowicz.
Studia magisterskie kontynuowała w Królewskim Instytucie Technicznym w Sztokholmie, na tej uczelni obroniła również doktorat z inżynierii energetyki. Doktorat z dziedziny nauk społecznych uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała jako wykładowca w Sztokholmie, na UG, na Wydziale Mechanicznym PG oraz na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Jednocześnie zajmowała się sprawozdaniami dotyczącymi ochrony środowiska dla sieci hotelowej Scandic.
Obok kwestii związanych z ochroną środowiska, gdańszczankę interesują również zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu w branży hotelarskiej. Jest publicystką, recenzentem i członkinią zespołów redakcyjnych kilku międzynarodowych czasopism specjalizujących się w turystyce i hotelarstwie (m.in.: „Journal of Sustainable Tourism”, „International Journal of Hospitality Management”). Jest również współautorką książki na temat odpowiedzialnego hotelarstwa (wraz z Rebecą Hawkins).