Spotkania ze specjalistami odbywają się w formie wywiadów lub pogadanek psychoedukacyjnych. Badanie on-line, przeprowadzone w 2021 roku przez miasto na grupie 1670 rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wykazało, że wsparcie kompetencji wychowawczych jest potrzebne. Połowa badanych przyznała, że w ciągu ostatniego roku doświadczyła różnego rodzaju trudności wychowawczych, które najczęściej pojawiały się w najmłodszej grupie szkolnej (klasy 0-3 szkoły podstawowej). Rodzice i opiekunowie wyrazili też zainteresowanie oraz nierzadko podejmowali uczestnictwo w różnych formach wsparcia umiejętności wychowawczych.
W marcowej edycji kampanii edukacyjnej Gdańska Akademia Rodzica pani Dorota Piotrowska, psycholog i psychoterapeutka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdańsku przybliży temat "Bliskość relacji w rodzinie - o nawiązywaniu i utrzymywaniu więzi emocjonalnej rodziców i dzieci".
Emisja na www.gdansk.pl we wtorek, 1 marca o godz. 18.00.
W realizacji kampanii uczestniczą specjaliści m.in. z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Gdańskiego Centrum Świadczeń.
Dotychczasowe pogadanki z cyklu Gdańska Akademia Rodzica dostępne są online.
Zapraszamy również na prelekcję dr nauk medycznych Anity Sumiły, psychiatry dzieci i młodzieży, psychoterapeutki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przedstawicielki Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Jako specjalistka z wieloletnim doświadczeniem omówi ona problem obniżonego nastroju i utraty zainteresowań u młodszych dzieci.
Wykład na żywo odbędzie się w środę, 2 marca, o godz. 17.00 za pośrednictwem platformy ZOOM, więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.