Tutaj możesz podpisać Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności
Spotkaniem w Europejskim Centrum Solidarności organizatorzy Święta Wolności i Solidarności chcieli podziękować mediom za współpracę podczas obchodów 1 - 4 czerwca w Gdańsku i bardzo wstępnie podsumować wydarzenia.
Bez was to świętowanie, które jeszcze się nie skończyło, nie miałoby takiego wymiaru - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska. - Cieszę się, że możemy wspólnie usiąść do stołu, chcemy was zaprosić na małe śniadanie. Mam poczucie, że razem z wami zrobiliśmy dużą rzecz. Gdybyście nie informowali świata o tym, co tu się działo przez ostatnie cztery dni i o tym, co się jeszcze będzie działo, nie byłoby takiej frekwencji. Dziękuję za to.
Tak relacjonowaliśmy cztery dni Święta Wolności i Solidarności:
Jacek Bendykowski prezes Fundacji Gdańskiej podkreślił, że celem organizatorów było budowanie wspólnoty.
- Zależało nam, żeby ta wspólnota dotyczyła nie tylko osób, które do Gdańska przyjechały i brały udział w wielu wydarzeniach, ale też tych które nie mogły z nami być - podkreślił Bendykowski. - Dzięki pracy mediów wszyscy mogli dowiedzieć się o najdrobniejszych szczegółach tych dni.
- Cieszy mnie, że w mediach pojawiło się bardzo dużo ciekawych materiałów tłumaczących, jaką długą drogę Polska przeszła przez 30 lat - dodał Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. - Wiele debat, spotkań, wydarzeń zostało wnikliwie opisanych, łącznie z sięganiem do zasobów archiwów ECS.
WIĘCEJ:
Proklamacja Deklaracji Wolności i Solidarności oraz odśpiewanie hymnu narodowego. TREŚĆ DEKLARACJI
4 czerwca 1989 roku. Początek nowej epoki. Politycy podsumowują 30 lat wolności
Październik to zarazem wybory i referendum o przyszłości samorządu - debata prezydentów
Sens słowa wolność, bycie solidarnym. Gdańska debata TVN24 na Święto Wolności i Solidarności
Koncert „30 lat wolności”. Ponad 30 tysięcy na Placu Zebrań Ludowych