Dom Literatury - konsultacje społeczne do środy, 20 września. Wypełnij ankietę

Rozpoczynają się konsultacje społeczne rewitalizacji, konserwacji i adaptacji budynków tzw. Zespołu Sierocińca. W budynkach, zlokalizowanych w bezpośredniej bliskości Placu Obrońców Poczty Polskiej, miasto planuje stworzyć Dom Literatury i rozpocząć w nim działania związane z promowaniem i rozwojem dziedzictwa literackiego Gdańska.
12.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stary budynek, odrapana elewacja. Przed nim płot z wizualizacjami, jak by wyglądał po renowacji
Zespół Sierocińca siedemnastowieczny obiekt, który przetrwał II Wojnę Światową w stanie niemal nienaruszonym
fot. UMG

Uwagi zgłaszać przez formularz internetowy

Gdańsk Miasto Literatury zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących nowej placówki kultury dla mieszkańców, twórców i turystów! Swoje uwagi i spostrzeżenia na temat planowanych działań można zgłaszać poprzez internetowy formularz na stronie Dom Literatury. 

Na opinie i uwagi organizatorzy czekają do 20 września. Dzięki aktywnemu udziałowi i zaangażowaniu mieszkańców, możliwe będzie przygotowanie oferty w pełni odpowiadającej potrzebom i oczekiwaniom wszystkich grup docelowych tego projektu. Informacji na temat konsultacji udziela Bartosz Chruścielski, tel. 509 102 373

Czym jest jest Zespół Sierocińca 

Celem realizacji projektu pn. „Przywrócenie wartości siedemnastowiecznemu Zespołowi Sierocińca w Gdańsku z konserwacją i rekonstrukcją zabytku oraz adaptacją budynków i terenu dawnej instytucji do nowych funkcji – kultury i turystyki” jest ochrona przed degradacją i udostępnienie mieszkańcom, twórcom oraz turystom – poprzez utworzenie nowej placówki kultury – jednego z najcenniejszych zabytków gdańskiej starówki, który stanowi kontynuację zabudowy historycznego śródmieścia Gdańska.

Dawny Zespół Sierocińca to obiekt wyjątkowy. Jest on jedynym budynkiem socjalnym w Gdańsku, który przetrwał II Wojnę Światową w stanie niemal nienaruszonym. Zadanie objęte projektem polega na zabezpieczeniu budynków przed postępującą korozją, a następnie dostosowaniu wnętrz do funkcji działalności kulturalnej za zgodą i przy ścisłym nadzorze ze strony Państwowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Wizualizacja: budynek odrestaurowany
Rozpoczynają się konsultacje społeczne rewitalizacji, konserwacji i adaptacji budynków tzw. Zespołu Sierocińca, który mógłby tak wyglądać
fot. materiały prasowe
Wizualizacja, widok z góry: kompleks trzech budynków otoczony zielenią, przed nimi parking
fot. materiały prasowe

 

TV

Mniej bruku - więcej drzew!